Hoşgeldiniz  

Karabük’te FETÖ Davası

Okan Küçük | 09 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Karabük’te eski Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı İstihkam Kurmay Albay Sedad Arıcan’ın yargılanmasına devam edildi. 

               Karabük’te FETÖ/PDY davasında 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan eski Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı İstihkam Kurmay Albay Sedad Arıcan hakim karşısına çıktı. Karabük Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Bolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Arıcan ise duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) bağlandı.Duruşmaya, sanık Arıcan’ın avukatı ve eşiyle, yakınları katıldı. 
             Duruşmada konuşan Arıcan, suçsuz olduğunu ileri sürerek tahliyesini talep etti.Cumhuriyet savcısı mütalaasında, sanığın “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyanı idare etmek”, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs”, “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamalarından ağırlaştırılmış müebbet ve 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devam etmesi yönünde karar verilmesini istedi. 
          Sanığın avukatı da esasa ilişkin savunma yapmak için mahkemeden ek süre istedi.Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, avukatının esasa ilişkin savunma yapması için duruşmayı 1 Haziran’a erteledi. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

KBÜ’de Acil Durum Ve Tahliye Tatbikatı Gerçekleştirildi

“Siber Vatan” Projesi Hayata Geçiriliyor

ERTUĞRUL; 2018 PROJELERİNİ ANLATTI.

Okuma Yazma Seferberliğinin İlk Mezunları Sertifikalarını Aldı

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle