logo

Karabük’te hafta sonu yağışlı geçecek…

Meteoroloji hava tahminine göre Karabük‘te hafta sonu yağışlı geçecek. Pazartesi – Salı günleri mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor ayrıca Çarşamba gününden başlayarak sıcaklıkların düşeceği ve yüksek yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan hava tahmin raporu şöyle: “Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonunda görülecek yağışlarla birlikte biraz azalacağı ancak bölge genelinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Pazartesi ve Salı günleri ise bölge genelinde artarak mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerine çıkacağı, ancak önümüzdeki hafta ortasında (Çarşamba) gününden başlayarak hızla düşerek mevsim normalleri civarına ineceği tahmin ediliyor.

Yarından itibaren bölge genelinde yağmur ve sağanak yağış şeklinde görülecek olan yağışların, Çarşamba gününden itibaren yurdumuzu etkileyecek olan Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemle birlikte bölge geneline yayılacağı ve bölge genelinin iç kesimlerinde ve yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.”

Meteoroloji hava tahminine göre hafta sonu yağışlı geçecek. Pazartesi – Salı günleri mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilirken …

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ