logo

Karabük’te hava uyarısı

Karabük Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü, meteoroloji tarafından yapılan hava değerlendirmelerini paylaştı. Buna göre Cumartesi akşam saatlerine kadar Karabük’ün Kuzey kesimlerinde ani sel, su baskını,yıldırım, heyelan ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

İlgili açıklama da : “Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; bugün (Cuma) aksam saatlerinden itibaren ülkemizin kuzeybatısında görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Cumartesi) aksam saatlerine kadar Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bolu ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun bati kıyı (Pınarbaşı, Cide, Doğanyurt, İnebolu), Karabük’ün kuzey kesimlerinde yerel kuvvetli (30-60 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karsı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” denildi.

Karabük’ün Kuzey kesimlerinde ani sel, su baskını,yıldırım, heyelan ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ