Hoşgeldiniz  

Karabük´te Her Sokak Çocuklar İçin Bir Park Oluyor

Okan Küçük | 09 Kasım 2017 | Genel A- A+

Gelişen teknoloji ve bilgisayar oyunları nedeniyle evlerine kapanan çocukları ait oldukları parklara çekmeyi amaçlayan Karabük Belediyesi, yeni çocuk parklarının yapımının yanı sıra çocuk parklarında bakım, onarım ve tadilat çalışmalarının yanında oyun ekipmanlarının da modernizasyonunu gerçekleştiriyor.

Karabük Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çok sayıda mahallede yer alan çocuk oyun ve dinlenme parklarındaki oyun gruplarını, bank ve masalar ile spor aletlerini revize ederek, yıprananları da yenileri ile değiştiriyor.

Çocukların, bilgisayar ve internet gibi teknolojik araçların bağımlısı haline gelerek sosyalleşmekten uzak bireylere dönüştüğüne dikkat çeken Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Teknolojinin gelişmesiyle de çocuklar bilgisayar, internet ve akıllı telefonların esiri olarak sokakta oynamaktan koptular. Bisiklete binen, parklarda oynayan çocuk görüntüleri artık yok denecek kadar az” diye konuştu. Mahalle kültürünün yaşatılmasına önem veren bir yerel yönetim anlayışına sahip olduklarını vurgulayan Başkan Vergili; “Mahalle kültürünün Karabük’te yaşatılmasının en önemli kısmını sokaklarda oynayan mutlu çocuklar oluşturuyor. Ekrana bakarak saatler geçiren, asosyal bir nesil olarak yetişmesini önlemek adına çocuk parklarımıza önem veriyor, bakımını yapıyor, yenilerini oluşturuyor ve çocuklarımızın keyifli zaman geçirmelerine olanak tanıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Karabük Belediyesi olarak mahalle sakinlerimizin parklarımıza sahip çıkmalarını, park ve bahçelere zarar veren kişileri de emniyet güçlerine bildirmelerini rica ederiz.

VERGİLİ, MARZINC SAVAŞINA DEVAM EDİYOR.

Marzinc, Vergili’nin Söylemlerini Kabul Ediyor mu ?

Karabük’te dikenli tellere takılan ayı kurtarıldı

Yusuf Avcı, katili bulamadan Hakka Yürüdü

Eskipazar Çetiören Festivali Büyük İlgi Gördü.

*

 

Bu haber 1.528 kere görüntülendi

Karabük´te Her Sokak Çocuklar İçin Bir Park Oluyor için 1 yorum

  1. Busra nur sahin dedi ki:

    Merhabalar mahalle parklari yenileniyor deniliyor bir sürü mahalleye de yapılıyor fakat 100. Yil mahallesi ile bir parça ilgilenilmiyor nedeni nedir merak ediyorum gercekten yanlizca bir sürü anlamsizca binalar yapiliyor. Parki gectim yollarin tamami toz toprak icerisinde neryer camur pislik icerisinde univ. Mahallesi olabilir fakat bu kadar da sahipsiz olmasiz cok anlamsiz geliyor sadec ogrenciler yasamiyor bir cok aile de yaşıyor. Dusunulmeyen mahalleler arasinda. Ayrica 100. Yil 1009 nolu cadde ye tasinali yaklasik 4 yil oldu yilmaz plas binasinin oldugu yerde sayamadigim belki 60 tane kaza oldu hala bir önlem alinmid degil her kaza ayni sekilde oluyor ne trafik ne belediye hicbir onlem alinmiyor. Bunun gibi birsürü vaka kültür kerkezi binanin tepesine inene kadar bir allahin kulu ilgilenmedi birsuru yazilar yazildi hergun 100. Yilin bir yeri göçüyor buna ragmen önlemsiz imar veriliyor binalar yapiliyor bu kadar göz yumulmaz be arkadaslar bu kadar sahipsiz birakilmaz bir bölge. Madem karsi mahalle 5000 evler bu kadar parklar yollar duzen temizlik bütün isleri titizlikle yapiliyor 100. Yil mahallesi neden yapılmıyor merak ve önerim yapilan isler anlamsiz geliyor

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle