logo

Karabük’te Karla Mücadele…

Karabük genelinde geçen hafta etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarında, Karabük İl Özel İdare ekipleri tarafından karla mücadele çalışmaları başlatılmış ve kapanan köy yolları açılmıştı.

Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, bu hafta yeniden başlayan kar yağışı sonucunda 97 köy yolunun yeniden ulaşıma kapandığını açıkladı.

Yapılan çalışmalar neticesinde kapanan 97 köy yolunun 58’inin yeniden ulaşıma açıldığını bildiren Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Karabük merkez ve ilçelerinde kar yağışı nedeniyle kapanan 44 köy yollarında vatandaşların sıkıntı yaşamaması için ekiplerin kar küreme ve yol açma çalışmalarına aralıksız devam ettiğini söyledi.

17 Şubat 2021 ile 19 Şubat 2021 tarihleri arasında toplam da 44 kapalı köy yolunda 345 km kapalı köy yolu olduğunu, ulaşıma açılan köy sayısının bin 151 ve ulaşıma açılan 3 bin 340 km yol olduğu açıklanırken, karla mücadele çalışma kapsamında iş makinelerinden 11 greyder, 2 kar bıçaklı kamyon, 2 yükleyici, 7 beko loder ve 6 pikap’la yol açma çalışmalarına devam edildiği öğrenildi.

Diğer taraftan, trafikte bir anlık hatanın bu şartlarda yaşanmak istenmeyen sonuçlar doğuracağına dikkat çekilerek, araçlarda kış lastiği zincir ve çekme halatlarının bulunması konusunda vatandaşlara uyarı yapıldı.

Karabük’te karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ