Hoşgeldiniz  

Karabük’te Kızılay’dan İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım

Okan Küçük | 17 Aralık 2017 | Genel A- A+

Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanlığı, Toplum Gönülleri Vakfı ve üniversite öğrencileri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve kıyafet yardımı yapıldı. 
Kızılay Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun, Karabük’te bulunan Türk ve mülteci ailelerden yardıma muhtaç olanlar tespit edilerek gerekli yardımların yapıldığını söyledi.

Uzun, yaptıkları çalışmalarda 80 aileye 2 bin 600 parça kıyafet ve 10 aileye gıda yardımı yapıldığını belirterek, “Öğrencilerimiz gerçekten çok özverili ve duyarlı. Gençlerimize ben bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Bu yardımların toplanmasında ve dağıtılmasında canla başla çok güzel bir çalışma sergilediler. Bu yardımlarında özverili bir şekilde devam edeceğine inanıyorum. Karabük’te yaşayan, Türk ve mülteci konumunda olan tüm yardıma muhtaç ailelerimize elimizden geldiğince yardım yapıyoruz. Yaptığımız yardımlarda ailelerin adreslerine giderek yaşam şartlarını tespit ediyoruz, personellerimiz incelemelerini yapıyor ve durumlarını kayıt altına alıyoruz. Yapılacak yardımları da bu çerçeve de yapıyoruz. Bugüne kadar 600 adet yatak, yaklaşık bin 200 adet de battaniye yardımında bulunduk. Türk Kızılayı Karabük Şubesi olarak Karabüklü hemşerilerimin de yardımlarını bekliyorum. Karabük’te gerçekten muhtaç durumda olan çok ailemiz var. Bu ailelerimize Karabük olarak elimizden geldiğince sahip çıkacağımızı biliyorum. Kızılay Karabük Şubesi olarak doğru kişilere doğru yardımların yapılması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

 

Milletvekili Aka’dan CHP’ye Dönüş Sinyali

Yalnız Yaşadığı Evinde Ölü Bulundu

Türk Hava Kurumu Karabük Şubesinden Başkan Vergili´ye Ziyaret

Karabük’te okul destek projesi etkinliği.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle