Hoşgeldiniz  

Karabük’te, kömür sobası patladı 1 yaralı

Okan Küçük | 21 Ekim 2017 | Genel, Güncel A- A+

Karabük’te oturan Şahin Kaynar (52), evinde yanan kömür sobasının patlaması sonucu ayağından ve karnından yaralandı. Talihsiz adam, patlamaya kömürün içinden çıkan bakır metal parçaların sebep olduğunu iddia etti 

Karabük'te dehşet! Kömür sobası bomba gibi patladı

 Karabük‘te oturan Şahin Kaynar, oturma odasındaki sobayı yakarak çuvaldaki kömürleri sobanın içindeki kovaya boşalttı. Soba yanarken yaklaşık 1 saat sonra patlama meydana geldi. Patlamayla birlikte soba ve içindeki kova yırtıldı. Kopan metal parçalar Şahin Kaynar’ın sol ayağı ve karın bölgesine isabet etti. Yaralanan talihsiz adam, oğlu ve eşi tarafından hastaneye kaldırıldı.

KÖMÜRÜN İÇİNDEN ÇIKAN METAL PARÇASI MI PATLAMAYA SEBEP OLDU ?

Acil’de yapılan ilk tedavin ardından taburcu edilen Şahin Kaynar,  ertesi gün gittiği hastanede lokal anestesi uygulanarak yapılan ameliyatla ayağına saplanan metal parça çıkartıldı. Karnında da bir parça metal olduğu öğrenilen Kaynar’ın ilgili tedavisi için  bir hafta sonra tekrar hastaneye gideceği öğrenildi.

Patlamaya kömürün içinden çıkan bakır metal parçanın neden olduğunu öne sürerek şikayetçi olan Kaynar’ın   evinde inceleme yapan Polis,  yanan kömürün içindeki metal parçaya incelenmek üzere el koydu.

   

Şahin Kaynar, kömürü Karabük Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’dan aldığını söyleyerek şöyle konuştu:
“Sobanın içinde tabanca gibi art arda patlamalar oldu. Ayak ve karın bölgeme metal parça saplandı. Hemen su döküp sobayı söndürdüm. Dışarıdan kömür alacak gücüm yok. Gücüm olmadığı için mecburdum, bunu aldım. Polis 2 parça buldu. Yanan kömürün içinden çıktı. Allah göstermesin başka bir şey de olabilirdi. Şikayetçiyim, davacıyım, ama valilikten değil. Kömürün geldiği yerden kontrol edilmediği için davacıyım. Bazıları maden ocağında kapsül patlatılıyor ve kömürün içinde kapsül kalmış olabileceği söyleniyor. Bu da patlamış olabilir” dedi.”

*
Bu haber 12.682 kere görüntülendi

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle