logo

Karabük’te Meteorolojik Uyarı

Meteorolojiden yapılan tahminlere göre Perşembe gününden itibaren 2 gün sürecek olan yağışlı ve serin havanın etkisine girilecek. Cuma günü Batı Karadenizde etkili olması beklenilen gök gürültülü sağanak yağışla birlikte sıcaklıkların 8-10 derece düşeceği tahmin ediliyor.
Meteorolojik uyarının tamamı aşağıdadır. “Ülkemizin Batı kesimlerinin 08.10.2020 Perşembe sabah saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemi ile birlikte 2 gün sürecek yağışlı ve serin havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.
Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Cuma günü Batı Karadeniz ve Çankırı’da etkili olması bekleniyor. Yağışlı sistemle birlikte sıcaklıkların 8-10 derece düşeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden Perşembe ve Cuma günü Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Çankırı ve Kırıkkale’de kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
Yağışlı sistemin Cuma günü Batı Karadeniz ve Çankırı’da yağışlara sebep olduktan sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.
Yeni yağışlı sistemle ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak uyarıların vatandaşlarımız ve yetkililer tarafından dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.”

Gökgürültülü sağanak yağış geliyor Sıcaklıklar da 8-10 derece düşecek

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ