Hoşgeldiniz  

Karabük’te okul destek projesi etkinliği.

Okan Küçük | 16 Aralık 2017 | Genel A- A+

               

                 Karabük’te, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 23 pilot ilde uygulanan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetinin değerlendirilmesi programı kapsamında “Okul Destek Projesi” etkinliği düzenlendi. 
                   

Karabük Öğretmenevi’nde düzenlenen etkinliğe, Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, İl Jandarma Komutanı Albay Cihan Ulukaya Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Galip Sökmen ve diğer il müdürleriyle öğrenci ve aileleri katıldı.
                     

Düzenlenen etkinlikte konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Galip Sökmen, projenin Bakanlıkça belirlenen 23 pilot ilde uygulandığını ve bunlardan birisinin de Karabük olduğunu söyleyerek, “ Proje kapsamında 2 bin SED hizmetinden yaralanan 6 ve 8. Sınıf aralığında okuyan çocuklar kapsama alınmıştır. Program kapsamında il genelindeki ihtiyaç sahibi, yetim ve öksüz 35 çocuğu destekledik. Ayrıca çocukların akademik, sanatsal ve sportif ihtiyaçlarını da belirleyerek bu doğrultuda gerekli faaliyetler yürütülmekte. Amacımız, psikososyal gelişimi desteklenecek ve sosyal fırsat eşitliği de sağlanacaktır” dedi.

Karabükspor Habertürk’te…

Lazer Işını Üretilen Projeye TÜBİTAK’tan Ödül

Cinayet Zanlısı Dayı Tutuklandı

Karabük’te Kaçak Kazı Yapan 4 Kişi Suçüstü Yakalandı

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle