logo

Karabük’te Projelerin 2022 yılı ödenekleri 436 Milyon TL

2022 yılı 1’inci Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Karabük Valisi Fuat Gürel Başkanlığında gerçekleştirildi.

Kamu kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi, il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen 2022 yılı 1’inci Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Fuat Gürel Başkanlığında, Valiliği Büyük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Gürel, “Bugünkü toplantımızın ana gündem maddesi; 2022 yılının 1.döneminde ilimizde gerçekleştirilen yatırımları görüşmek, koordinasyonu gerektiren hususları tespit etmek, yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirmesini yapmaktır.

Bu kapsamda İlimizde, 2022 yılında; Ulaştırma sektöründe 17, Eğitim sektöründe 39, Kültür-Turizm sektöründe 7, Tarım sektöründe 62, Enerji sektöründe 5, Sağlık sektöründe 7, Diğer Kamusal Hizmetleri Sektöründe 32 olmak üzere toplam 169 proje ve iş yürütülmüştür.

Yürütülen 169 proje ve işin toplam proje bedeli 5 Milyar 146 Milyon 315 Bin ₺’dir, bu projelere önceki yıllarda 1 Milyar 727 Milyon 71 Bin ₺, dönem sonu itibariyle de 57 Milyon 865 Bin ₺ harcama yapılmıştır. Projelerin 2022 yılı ödenekleri 436 Milyon 440 Bin ₺’dir.

İl Koordinasyon Kurulumuzun 2022 yılı 1.Dönem Toplantısının ilimiz yatırımları için hayırlı olmasını diliyorum.”diye konuştu.

Vali Fuat Gürel’in açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Dr. Gazanfer Erbay; Afetlerin olası etkisini ortaya koyan ve bu etkileri en aza indirebilmek için afetler yaşanmadan gerçekleştirilmesi gerekenleri bir süreç dâhilinde tarif eden, sorumluları ve sorumlulukları tanımlayan İl Afet Ve Risk Azaltma Planı (İRAP) hakkında katılımcılara bilgilendirme yaptı.

Yatırımcı Bölge Müdürleri ve Daire Müdürleri söz alarak 2021 yılında başlanan ve yapımı devam eden projeler ile 2022 yılında planlanan yatırımlarla ilgili Vali Gürel ve koordinasyon kurulu üyelerine bilgilendirme yaptılar.

Toplantıya Vali Fuat Gürel, Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ