logo

Karabük’te sınav başarıları artıyor

2018-2021 Yılları TEOG, LGS, YKS, Merkezi Sınav Verilerini rapor haline getiren Karabük Ölçme Değerlendirme Merkezi Öğretmeni Serkan ACAR tarafından Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş‘a sunum gerçekleştirildi.

Müdürlüğük yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıda hazırlanan rapor doğrultusunda gerçekleştirilen merkezi sınavlarda Karabük’te artan bir başarının olduğu gözlemlendi.

Akbaş, gerçekleştirilen LGS, YKS sınavlarında başarının sistematik olarak artarak devam ettiğinin altını çizdi.

Akademik başarının artmasına yönelik öğrencilerimizin her ders ve düzeyde yeterliliklerinin belirlenmesi, izlenmesi ve desteklenmesi için kursların ve sınavların yapıldığını kaydeden Akbaş, yapılan bu çalışmalar ve uygulamalar ile öğrencilerimizin izlenmesi, değerlendirilmesi, geliştirilmesi ve yönlendirilmesi amacıyla değişimleri izleme fırsatı sunduğunu, bu uygulamaların İlimizin akademik seviyenin artmasında önemli katkılarının olduğunu belirtti. 

İlimizin eğitim kalitesini daha ileri seviyeye çıkartılması noktasında hazırlanan raporun önemli olduğunu vurgulayan Akbaşöğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanısıra sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerdeki gelişmelerin izlendiğini ifade ederek Karabük eğitim ailesi olarak başarılı bir süreç yönetildiğini söyledi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ