Hoşgeldiniz  

Karabük’te Toprak İşleme Kursu Katılımcı Belgesi Dağıtım Töreni Düzenlendi

Okan Küçük | 01 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Karabük İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce, İşkur ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği kapsamında düzenlenen ‘‘Toprak İşleme Mesleki Eğitim Kursu’’ katılım belgesi dağıtım töreni, İl Müdürlüğü Zafran Toplantı salonunda,Vali yardımcısı Barbaros BARAN ve İşkur Müdürü Coşkun GÜVEN’in katılımlarıyla gerçekleşti.

               Konuşmalarında Vali Yardımcısı Barbaros BARAN; ”Tarımda önemli olan bilinçli üretim yapmak, tükenen kaynakları verimli kullanmaktır. Çiftçiler için sertifikaları hayırlı uğurlu olsun, sertifikalarıyla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün verdiği desteklerden faydalanabilirler.” dedi.

             İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa ŞAHİN ‘de kurs hakkında bilgiler verdi. Şahin;”Kurumumuz teknik personelleri tarafından Cumayanı Köyünde 2 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında 120 saat süre ile teorik ve uygulamalı eğitim verilmiştir. Kurs ile; tarımsal ve ekolojik kaynakların sürdürebilir kullanımını sağlamak, kırsal alanda yaşam standardını yükseltmek, güvenilir gıdaya ve kaliteli tarım ürünlerine erişilebilirliği sağlamak, toprak, bitki ve su kaynaklarını korumak amacıyla tarım sektöründe bulunan kadın üreticilerin eğitilmelerini hedeflenmiştir. Eğitime başlayan 20 kadın kursiyerimizden 19’u belge almaya hak kazanmıştır” dedi.

         Tören,kursiyerlere katılım belgelerinin verilmesiyle son buldu.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Kemal Aslan, Okan Küçük’ü ziyaret etti.

Karabük’te “Haftaya Başlangıç” Toplantıları Devam Ediyor

Yenice’de, Serdar Dereli; Sesleri

Karabük İl Merkezindeki Tüm Camilere Gül Suyu sıkıldı

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle