logo

Karabük’te Vekiller Yatırımları Değerlendirdi.

Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal – Niyazi Güneş, AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz ve İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, basın mensuplarıyla kahvaltılı bir program da bir araya geldi.

“Millet Bahçeleri 2023’e yetişecek.”

 Karabük’e yapılacak yatırımları değerlendiren heyet, Karabük ve Safranbolu’ya birer Millet Bahçesi yapılacağını açıkladı.

 Karabük Öğretmenevi’nde düzenlenen basın toplantısında, yatırımlar kapsamında ilgili bakanlıklarla ve kurumlarla sürekli olarak bir araya geldiklerini ve Karabük’ün projelerinin hızla sonuçlanması için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını belirten vekiller, Karabük Millet Bahçesinin İstasyon Meydanına Safranbolu Millet Bahçesinin ise Bulak Kanyonu’nun Safranbolu tarafına yapılacağını ve 2023 ‘e  bitirilmesinin planlandığını açıkladılar.

“Karabük Belediyesi’ne 40 Milyon TL Kredi Desteği Verilecek.”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Karabük Belediyesine 40 Milyon TL, kredi desteği de vereceğini belirten toplantı da, Millet Bahçesi ile İstasyon Caddesinin cazibe merkezi olacağını da ifade ettiler. Ayrıca  Karabük’ün prestij projelerinden olan Keltepe Kayak Merkezinin sadece kışa aylarında değil, yılın 12 ayında hizmet verebilmesi için bungalov evlerin yapılacağını, Turizm Bakanlığınında 2 milyon hibe 6 milyon kredi vereceğini Özel İdare köylere yapılacak Hizmetler ile ilgili 1 milyon 40 bin hibe desteği verdiğini ifade ettiler.

Ünal- Güneş;  Neyi,ne zaman, nasıl isteyeceğini bilmekte önemli. Bizim Karabüke ne yapılması önemli diye Bakanlara yaptığımız her ziyaret notlarıyla birlikte  tarih  tarih kaydediyor, konuyla ilgili bir sonraki gidişimizde önlerine koyarak hızlıca netice alıyoruz, dediler.

“Ulaştırma Bakanlığı Son 2 yıl da 140 Milyon TL Karabük’e ödedi.”

 Kardemir Kavşak projesinde proje bedelini  64 milyon tl olduğunu ve şu an hiçbir sorunun olmadığını, Nisan ayı itibarıyla fiziki çalışmaların başlayacağı açıklayan vekiller; Kastamonu Kavşağı 55 milyon tl, Kirkille kavşağı 8,5 milyon tl, Aşağı Dana Kavşağı 7 milyonTL, Yukarı Çiftlik Kavşağı 5,5 milyon bunlar da 76 Milyon tl ödendi. Kardemir kavşağı da katılırsason 2 yılda 140 milyon tl Karabük’e kavşak çalışması için harcanan bir para olacağı ifade edildi

Ulaştırma Bakanlığıyla bunların dışında takip ettikleri  projeler olduğunu söyleyen vekiller, Eskipazar Kavşağı gibi. Ovacık- Eflani yoluna projeler var.Bunları da sıkı bir şekilde takip ediyoruz, dediler.

“Karabük’ü mimar gözüyle şekillendirmeye çalışıyoruz.”

  Vekiller, Karabük’ü bir mimar gözüyle nasıl şekillendirebiliriz, Anıt, Kent Meydanı İstasyon Çarşamba pazarı oralarda oluşacak kentsel dönüşüm dahil neler yapabilirizi de konuşuyoruz. Sonuçta hepimiz geçiciyiz, eserler baki kalacak, dediler.

 Eskipazar OSB ve Hastaneler


Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas OSB konusunda da değerlendirme yapan vekiller. Yeni bir OSB yeni bir alan Eskipazar’da  doğuyor. Kamulaştırma ödeneklerini getirdik. Tabela olmaktan çıkarttık. Görüştüğümüz yatırımcılar da var.Şu ana kadar kamulaştırma bedeli olarak 27 milyon 480 bin tl  ödendi. Alan olarak % 47,5’a ulaştık. Kamulaştırmanın tamamlanması çalışmalarımız devam ediyor,  dediler.

Hastaneler konusunda değerlendirme yapan vekiller, 5000 Evler de 76 yataklı hastanemizin ihalesi yapıldı. Kısa zamanda yapılacak. Önemli bir ihtiyaç karşılanmış olacak. Safranbolu Devlet Hastanesi’nde (SDH) ise hemen yanındaki yerin bır kısmı Milli Eğitim Bakanlığına tahsisli, bir kısmı özel şahıs arazisi. O sorunu da aşıyoruz. DH’nin yanına ilave bir  hastane ek binası da yaptıracağız.

KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi 150 Yataklı Ek Binası noktasında Yaşar Kaptan Çebi sahasının yer sorununun çözüldüğünü söyleyen vekiller, Ayırca Çamlık İmam Hatip Lisesi’nin (İHL) oradan taşınması ve oraya Tıp Fakültesinin kurulması konusunda epeyce yol alındığını kısa süre içinde çözüme ulaşacaklarını belirttiler.

    Eskipazar Devlet Hastanesinde kayma sorunu nedeniyle bir süredir kullanılmaması konusunda ise oradan hastaneden vazgeçmiş değiliz. Şu ana kadar önemli bir kayma gözlenmedi. Onu teknik kadrolarla tekrar görüşeceğiz. Mevcut hastaneyi yeniden kullanmak istiyoruz, dediler.

Karabük’ün Kanayan Yarası Karabükspor

 Karabükspor’la ilgili değerlendirmeler yapan vekiller. Şu aki durumun ,spor yönetim illeti diye nitelendirilebileceğini, tüm şehirlerin başına bela olan bir durum olduğunu, bir çok takımın yönetimsel sıkıntılardan dolayı borç batağına düşmüş vaziyette olduğunu söyleyerek, geçmişte Karabükspor’un yönetiminde de yer alan bazı insanlar, doğru yönetmeyerek , Karabükspor’u 200 Milyon tl’nin üzerinde bir borç batağına sokmuşlar. Kardemir’den gelen parayı bankalara kırdırmışlar, A4 kağıtlarına nereye verildiği, neyin harcandığı belli olmayan giderler yazmışlar. Takımı bu hale getirmişler. Takım bu  borçlu  hale gelince şimdi Vali nerede, Vekiller nerede, basın nerede deniliyor. Şimdi bu takımın ileride ne olacağından önce bizim derdimiz, O borçlu hale getirildikten sonra yönetime itilmiş 70-80 civarındaki arkadaşlar. Biz öncelikle onların derdindeyiz. Şu an bu arkadaşlarımıza bir zarar gelmemesi, bunların sıkıntıların kurtarılmasına odaklandık. Sonrasına daha sonra bakılacak ama yeni bir takım kurmak daha iyi olacaktır, gibi görünüyor, dediler.

Ak Parti Kongrelerine Gelen Tepkiler…

Ak Parti Kongrelerindeki yoğun katılım ve  sosyal mesafe tepkisi konusunda yapılan eleştiriler konusunda bir açıklama yapan Altınöz, “Büyük kongre 3 yılda bir yapılıyor, insanlar da heyecan var, kimse zorla gitmiyor. Sonra salonun içine alınanların tamamına bir gün önce test yapıldı. Test  yapılıp içeri alınan kişiler onlar.” dediler.

 Tepkilerin kasıtlı olduğunu söyleyerek, “Aynı tepkiyi Boğaziçi’nde yapılan eylemler de, İstanbul Sözşlemesi’nin iptalini protesto eylemlerinde, LGBT  eylemlerinde veya Nevruz da halaylar çekilirken, Türkiye aleyhtarı söylemler yapıldığında ağzının açmayanlar, konu Ak Parti veya Cumhur İttifakı olduğunda, maşallah çeneleri durmuyor eleştiriyorlar.” dediler.

Ayrıca son dönemde gündeme gelen İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerine yönelik yapılan açıklama  Başkan Altınöz:

 “Kamuoyunda değişik haberler çıkıyor ama AK Parti grubunda en ufak bir sıkıntı yok. AK Parti grubunda sıkıntı olmamasından sıkıntı duyanlar varsa onları bilemiyorum. AK Parti grubu birlik ve beraberlik içerisinde il genel meclis başkanlığı seçiminin yapılacağı gün grup toplantımızı yapıp tek adayla meclis başkanlığı seçimine gireceğiz. Hiçbir sıkıntımız yok. İnşallah 1 Nisan sabahı AK Parti grup toplantısından sonra il genel meclis başkanı belli olacaktır. Çünkü kim çıkarsa çıksın diğer adayımız karşı adaya oyunu verecek. Tek adayla seçimi tamamlayacağız.” Dedi.

Karabük’te Vekiller Yatırımları Değerlendirdi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Karabük’te Vekiller Yatırımları Değerlendirdi.” için 1 yorum

  1. İBO 78 : diyor ki:

    GÜZELİM YENİCEMİZ,EDE OSB VE DOĞAL GAZ SÖZÜ VARDI 1SONRAKİ SEÇİME Mİ KALDI ACABA.SEÇİMDEN SEÇİME SÖZ VERİLİYOR AMA NEDENSE BU KONUDA YENİCEMİZ ,E ÜVEY EVLAT MUAMELESİYLE BAKILIYOR.SAYGILAR