logo

Karabük’ümüzde Bir Proje Daha Hayata Geçiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN himayesinde başlatılan sıfır atık seferberliği kapsamında ülkemizin ve ilimizin ekonomisine katkı sağlayacak ve doğayı’ da çöpten temizleyecek 3 Milyon 200 Bin TL’lik geri kazanım ünitesi projesi Türkiye de ilk olarak Karabük’te yapılacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Ak Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal şunları söyledi.

BAKKA Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın Çevre ve Sanayi Altyapısı kapsamında desteklenen Karabük Belediyesi, Karabük Üniversitesi ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nın da birlikte müdahil olduğu ve ortak yürüttüğü projenin İlimize kazandırılması noktasında takibini sağlayarak, Bakanlıklarımız ile gerekli görüşmeleri gerçekleştirip sonuca ulaştık.

Toplam maliyeti 3.200.000 TL olan proje ile günde 500 kg plastik atığı yok ederken aynı zamanda 350 litre sıvı yakıt elde edilecek ve elde edilen bu yakıt şantiyelerde ısıtma, Jeneratör ve Asfalt Plentlerinde kullanılacak. Kardemir karşısında eski askeri tabur alanına kurulacak olan projede geri dönüşümü olmayan ve doğaya zarar veren evsel ve sanayi atıklarının PİROLİZ yöntemi ile sıvı yakıta dönüştürülecek. Tesisin en büyük özelliği ise dumansız olması ve doğaya zarar vermemesidir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN himayesinde başlatılan sıfır atık seferberliği kapsamında bu projeyi ilk uygulayan il olarak ülkemizin ve ilimizin ekonomisine katkı sağlıyacak ve doğayı’ da çöpten temizleyecek tesisin taraflarına ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.

Cumhur ÜNAL
AK Parti Karabük Milletvekili
KİT Komisyonu Üyesi

Karabük’e Geri Kazanım Ünitesi yapılacak

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ