Hoşgeldiniz  

KARABÜK’ÜN HAVASI, SUYU, TEMİZ Mİ ? DEĞİL Mİ ?

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 10 Şubat 2016 | Genel, Yazar A- A+

Bunu Paylaş

                 OKAN KÜÇÜK YORUMLUYOR …KARABÜK’ÜN HAVASI, SUYU, TEMİZ Mİ ? DEĞİL Mİ ?

okankosehavatemizmi

                                      Karabük’te yaşıyoruz. Hepimizin işi, aşı, ekmeği burada. Yani Hepimiz KARABÜKLÜYÜZ…Ta 3 kuşak önce gelip yerleşip hala şuralıyız, buralıyız diyenler var ama  hepimiz Karabük’ün ekmeğini, yiyor, Karabük’ün havasını soluyor, Karabük’ün suyunu içiyoruz.İyi de Karabük’te hava, su, toprak temiz mi, değil mi ?Şimdi Karabük’te yaşayanlar olarak özellikle kış aylarında şöyle  zaman zaman dışarı bile çıkamıyoruz, nefes almakta bile güçlük çekiyoruz değil mi ?Göz gözü görmüyor zaman zaman… İyi de yetkililerin açıklamalarına bakıldığında göz gözü görmeyen bir zamanda bile Karabük’ün havası, suyu vs. temiz… Temiz ne demek tertemiz hatta.Peki bu işte bir gariplik yok mu ? Bir yanlışlık yok mu ?Acaba bazı yöneticiler ve yetkililerle bizler aynı Karabük’te yaşamıyor muyuz ? Ya da bizim gözle gördüğümüz kirlilik o veriler de görünmüyor mu ?Şurası bir gerçek ki Karabük’te hemen herkes suspus ,işte ne oluyorsa ondan oluyor diye düşünüyoruz ama  tabi ki takdir yine Karabüklünün…

                          SAMİMİ İNSANLARA SAHİP ÇIKILMASI LAZIM.

           Şimdi bir memlekette para kazanmak her şeyin başıysa, para kazanmak için çevre, hava ve kirlilik çok önemli değilse, büyük olarak tabir edilen bazı firmalar para kazanmak için yaptığı işler de çokta dikkatli davranmıyorsa bunlar denetlenir mutlaka değil mi ?Yani,  bir kere işadamı dediğin doğal olarak para kazanmak için iş yapar, yatırım yapar normal bir durum bu.Ama para kazanmak için yaptığı tesiste de   çevreye /insana /havaya /suya   zarar veriyorsa bunların gereği yapılır değil mi ?Ama  konunun direkt muhatabı olan Karabüklüler tepki vermezse, ses vermezse, yasal alanda    eylem ortaya koymazsa, kendi konularını sınırlı sayıda takip edene de SAHİP ÇIKMAZSA ne olur ?Konuyu gündeme getirenlere sahip çıkılmazsa ne olur ?  Yani demem o ki, YA KARABÜKLÜ KENDİ SAHİP ÇIKACAK , KENDİ HAVASINA, SUYUNA, SAĞLIĞINA ,  GELECEĞİNE ,  YA DA SAHİP ÇIKAN  SINIRLI SAYIDAKİ SAMİMİ KİŞİLERİ DESTEKLEYECEK, ONLARA SAHİP ÇIKACAK…Yoksa herkes kendi gemisini yürütmeye bakarsa, lafa geldi mi mangalda kül bırakmayıp icraatte menfaat gözetirse ,bu işler nereye varır. Ya nereye varacak,  zaten sınırlı sayıda bu işleri kovalayıp bir mücadele yürütmeye çalışanlar da BANA NE derse diğer mangalda kül bırakmayanların yaptığı gibi yaparsa bundan önce ne olduysa bundan sonra da o olur değil mi ?

SAFRANBOLU’DA GÜNEŞ’İN İSTİFASI VE SÖYLEMLER…

     Malum geçen hafta , AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Ahmet Güneş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte istifa ettiklerini açıkladı.Güneş; Safranbolu İlçe Başkanı Ahmet Güneş, parti binasında düzenlediği basın toplantısında uzun zamandır Safranbolu Belediye Başkanı ile birçok konuda görüş ayrılığı yaşadıklarını ve bu durumun hem teşkilata hem de ilçeye zarar verecek boyutlara ulaştığını söyledi.Güneş, bugüne kadar Yaradan’dan başkasına kulluk etmediklerini ve etmeyeceklerini belirterek, “Vebal almak istemiyoruz”dedi.

          GÜNEŞ; AKSOY’U İHALEYE FESAT KARIŞTIRMAK VE KİŞİLERE RANT SAĞLAMAKLA SUÇLADI.

 

 Ahmet Güneş , Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’a atfen yaptığı düşünülen  istifa açıklamasında “yine düne kadar paralel yapı ile etle tırnak gibi olduklarını ifade edenlere,haklarında ihaleye fesat karıştırmak ve kişilere rant sağladığına ilişkin iddialarla gündeme gelenlere karşı hep dik bir duruş göstermeyi  ve haksızlığa göz yummamayı hem partimiz adına hem de Allah katında sorumluluğumuz olduğunu düşünerek görevde bulunduk.Bu doğrular üzerinden hareket etmemizin ve ve dik duruşumuzun karşılığı olarak yol ayrımına gelmiş bulunmaktayız.Artık gelmiş olduğumuz bu nokta itibariyle sağlıklı bir şekilde görev yapamayacağımız görmüş bulunmaktayız” şeklinde   cümleler kullandı.Şimdi yukarıdaki cümlelere hiçbir yorum eklemedik. Yani sözler direkt olarak Ahmet Güneş’e ait… İyi de suçlamalar ağır değil mi ? Yani Safranbolu Belediye Başkanını “İHALEYE FESAT KARIŞTIRMAK VE KİŞİLERE RANT SAĞLAMAK”la suçladı, Güneş.Bu ağır iddialara açıklık getirecek mi bilmiyoruz tabi. “BİZ DİK DURUŞ GÖSTERDİK” dedi Güneş. Yani aslında  ilginç bir süreç , ilginç konuşmalar yaşandı istifa açıklamasında.Ne diyelim  (her şeyi gazeteciler yapacak değil, her topa gazeteciler girecek değil )onu da özellikle muhalefet partilerinin temsilcileri falan takip eder herhalde. Siyasiler bir kulak kabartırlar herhalde. Ve  Mevcut Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’da bir açıklama yapar herhalde.Gelişmeleri yine aktarırız…

*

NOT: BU YAZI 02 ŞUBAT 2016 TARİHLİ “KARABÜK FARKLI GAZETE” de YAYIMLANMIŞTIR.

 

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle