logo

Karataş’tan Vergili’ye Sert Eleştiriler…

Ekim Ayı Karabük Belediye Meclisi Toplantısının ardından gelişen karışıklık devam ediyor. Son olarak, İyi Parti Karabük Belediye Meclis Üyesi Şahin Karataş, sosyal medyasında yaptığı paylaşımla Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili‘ye sert eleştiriler yöneltti.

Başkan Vergili’nin Başkan olduğundan beri herkesle tartıştığını iddia eden Karataş, gören de kendisini anlı-şanlı kabadayı zanneder ifadelerinde bulundu.

Oldukça sert eleştiriler de bulunan Karataş, Karabük Belediye Başkanı bazen kendisini Vali, bazen Büyükşehir Belediye Başkanı,bazen de Safranbolu Belediye Başkanı zannederek hızını alamıyor ve yetkili olduğu bölge dışında da kendisini yetkili görüp esiyor,gürlüyor,talimatlar veriyor, görevlilere hakaret edip suçluyor, şeklinde ifadeler de bulundu. İyi Parti Karabük Belediye Meclis Üyesi Şahin Karataş’ın o sert eleştirileri aşağıdadır.

Karataş: “BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ NE YAPMAK İSTİYOR? Karabük belediye başkanı seçildiğinden günümüze kadar, başta kendi eski İl ve İlçe başkanlarıyla,AK Partili vekilerle, AK parti İl başkanlarıyla, Ak partinin belediye başkan adayıyla,Ak partili belediye meclis üyeleriyle,kendi belediye personeli ile (işe geç gelen personellerden dolayı Tv de kendi personelini Karabük ve ülke kamu oyuna şikayet etmesi),Millet İttifakı meclis üyeleriyle,Safranbolu Belediye Başkanı ile,CHP İl başkanı ile,Safranbolu İtfaiye müdürü ile tartışıyor,suçluyor,asıyor,kesiyor,gören de kendisini anlı,şanlı kabadayı zanneder.

Herhalde Karabük belediye başkanlığı koltuğu az geliyor, bazen Vali gibi, bazen Büyükşehir Belediye Başkanı gibi, bazen de kendisini Safranbolu Belediye başkanı zannediyor. En Son Safranbolu Sanayi sitesinde bir Geri Dönüşüm Deposunda çıkan yangında yangın yerine gidip Safranbolu İtfaiye müdürünü hedef alarak, İtfaiye müdürü hakkında bir belediye başkanına yakışmayacak sözler sarf etti, tıpkı Karabük Belediye meclisinde Ak Partili belediye meclisi üyelerine sarf ettiği hoş olmayan sözler gibi”Bundan sonra AK Parti grubu tarafında belediye meclisine getirilecek bir öneriyi kabul edersem namussuzum,şerefsizim”dediği gibi, İtfaiye müdürüne “Terbiyesiz”dedi. Şahsen geçmiş yıllarda Karabük Belediyesi İtfaiyesinde İtfaiye katibi, grup Amiri ve İtfaiye müdürü olarak görev yapmış biri olarak durumu değerlendirdiğimde ,Bir İl belediye başkanı,bir İlçe Belediye sınırları içindeki yangına,görevlilere müdahil olabilir mi, görevlilere öyle veya böyle hakaret edebilir mi?İtfaiye yönetmeliğindeki durum nedir?

Bu konuda deneyimli ve tecrübeli eski bir İtfaiyeci olarak işin doğrusu şudur. Yangının çıktığı merkezin İtfaiyesi yangına ilk önce müdahale eder,yangının büyüklüğüne göre gerek görülürse, İl, İlçe,kurum İtfaiyesi müdürü, grup Amiri veya ekip yetkilisi kendilerine en yakın kurumun İtfaiyesine haber verir, yangına destek ve takviye olarak gelen İtfaiye ekiplerinin yetkilileri yangının çıktığı yerin İtfaiye yetkilisinin bilgisi ve talimatları doğrultusunda yangına müdahale ederler,yangınında belli bir proğram dahilinde söndürülmesine gayret göstererek işbirliği yaparlar, her İtfaiye grubu kendi kafasına göre yangına müdahale edemez, bu durum karışıklığa ve yangında başarısızlığa sebebiyet verir. Safranbolu İtfaiye müdürü yurt içinde ve yurt dışında çeşitli ülkelerde Yangın,Konakların korunması ve diğer konularda eğitim almış,tatbikatlara katılmış tecrübeli bir İtfaiyeci olduğunu öğrendim.

İşin garip bir tarafı da bizi BRTV canlı programında. tek taraflı yalan,yanlış suçlayan(Bu konudaki cevap hakkımızı bilahare kullanacağız) ve Karabüklü’ye şikayet eden Karabük belediye başkanı Safranbolu İtfaiye müdürü hakkında da eksik ve yanlış bilgilere sahip olduğu gerçeğidir, o gerçekte şu, daha önceleri yanan Hatice Hanım konağı yangını döneminde Safranbolu belediyesi İtfaiye müdürü şimdi görev yapan müdür değil,o dönem görevde olan ve şimdi emekli olmuş İtfaiye müdürü imiş. Peki İtfaiyenin hortumu yırtık olabilir mi? İtfaiye arazözünde su olmayabilir mi?Cevap olur, neden mi ? Yangına müdahale eden ilk ekibe takviye ve destek olarak gerekirse tüm İtfaiye araçları devreye sokularak yangın yerine sevk edilir. Yangına müdahalede su bitebilir,su takviyesi yapılır,susuz arazözün gerekirse merdiveninden,sepetinden faydalanılır, yangına müdahalede hortum da patlayabilir, çeşitli araç,gereç arızaları da çıkabilir,bunlar yangın yerinde giderilmeye çalışılır, bunlar gayet doğal durumlardır.

İlin Valisi,İlçenin Kaymakamı ve Belediye başkanı dışında her önüne gelen yangın yerine girerek İtfaiyeye müdahale edemez, talimat veremez. Karabük belediye başkanı bazen kendisini Vali,bazen Büyükşehir Belediye başkanı, bazen de Safranbolu belediye başkanı zannederek hızını alamıyor ve yetkili olduğu bölge dışında da kendisini yetkili görüp esiyor, gürlüyor, talimatlar veriyor, görevlilere hakaret edip, suçluyor. Ne diyelim kendi başını bağlayamayan gelin başı bağlarmış. Herkesle kavga edeceği yerde üç yıl önce çevre ve hava kirliliği için söz verdiği ve halen Kardemir sahasındaki binlerce ton cüruf ve binlerce ton malzemenin kaldırılması ve Karabüklü’nün nefes almasını için enerjisini harcasa daha iyi olmaz mı?”

İyi Parti Karabük Belediye Meclis Üyesi Şahin Karataş, yaptığı paylaşımla Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye sert eleştiriler yöneltti.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ