Hoşgeldiniz  

Kardemir Bağımsız YK. Basın Açıklaması

Okan Küçük | 30 Temmuz 2019 | Genel A- A+

                          Kardemir Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeleri olan Ömer Faruk Öz,  Bülent Gedikli,  Mehmet Erdoğan ve Osman Kahveci imzalı bir basın açıklaması yayınlandı. Son günlerde KARDEMİR A.Ş. Bağımsız yönetim kurulu üyeleri olarak; Karabük’te bazı haber sitelerinde yayınlanan yalan, iftira ve maksatlı haberlere karşı bu açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür, denilen açıklamanın devamı ve tamamı aşağıdadır.

                    “2017 Kasım ayında gerçekleştirilen KARDEMİR A.Ş. Genel Kurulunda bağımsız yönetim kurulu üyeleri olarak seçildik. Kurumsal yönetim ilkelerine uyulması, doğru kararlar alınması tüm hissedarların haklarının korunması, şeffaf bir yönetim sergilenmesi için hassasiyetle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ülkemizin 23. Sanayi kuruluşu olan, tamamı halka açık borsada işlem gören KARDEMİR A.Ş’yi daha ileri hedeflere taşıma konusunda yönetim kurulu üyeleri olarak büyük bir gayret içerisindeyiz.

                  Başta Otomotiv ve Savunma Sanayi olmak üzere, katma değerli ürünlerin üretilmesi KARDEMİR A.Ş’yi daha da büyütecektir. Bu anlamda Otomotiv sanayine katma değerli çelik üretimine başlanılmış ve Savunma Sanayi Komisyonu kurulmuş, çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir.

Beş yıl önce başlanan Demiryolu tekeri üretimi tekrar gündeme alınmış, tüm yönetim kurulu üyelerimizin onayıyla yılsonuna kadar, bu stratejik ürün’de seri üretime geçilecektir.

Şirketimizin ihtiyaç duyduğu personel alımlarında sanki bağımsız yönetim kurulu üyeleri belirleyiciymiş gibi bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Tüm personel alımları yönetim kurulu kararlarına istinaden yapılmaktadır. Ehliyet ve liyakat gözetilerek kurum içinden teknik bir komisyon marifetiyle yapılmakta olup öncelikli Karabüklü hemşerilerimiz tercih edilmektedir. Bu kapsamda;

2017 Kasım ayından bugüne toplamda 171 kişi işe başlamıştır. Bunların;

143’ü Karabüklü,

15’i Komşu iller(Kastamonu, Zonguldak, Bartın, Bolu),

13’ü yönetici ve teknik pozisyonda olup, bunların çoğu Karabük Üniversitesi mezunudur.

              Huzur hakları ile ilgili iddia edilen rakamlar kesinlikle doğru değildir. KARDEMİŞ A.Ş. yönetim kurulu üyelerinin tamamı aynı miktar huzur hakkı almaktadır. 2019 yılı Mart ayı Genel Kurulunda hissedarların teklifi, Genel Kurulun onayı ile belirlenmiştir. Bir önceki yıla göre enflasyon oranında artırılmıştır. Tüm bu sürece ait resmi belgelerin yüzde yüzü borsaya açık, şirketimiz tarafından, KAP (Kamu Aydınlatma Platformu) üzerinden yayınlanmıştır.

                 Halen şirketimizde Genel Müdür olarak görev yapan Dr. Hüseyin Soykan, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Kamil Güleç bey tarafından önerilmiş ve yönetim kurulunca göreve başlatılmıştır.

               Göreve başladığımız günden buyana hissedar ailelerimizin temsilcileriyle KARDEMİR A.Ş.nin menfaatleri noktasında gerekli hassasiyet gösterilerek birlikte çalışıyoruz. Kardemir’de bulunan ailelerin uyum ve birlikte hareketine azami özen gösterilmektedir. 10.07.2019 günü bütün ailelerin, KARDEMİR A.Ş. yönetim kurulunun oy birliği ile yaptığı basın açıklaması bunun son teyididir.

                KARDEMİR’”in irtibatlı olduğu kurum ve kuruluşlar ile yakın bir temas içerisinde çalışarak, işlemlerin hızlı ve KARDEMİR A.Ş.’nin menfaati noktasında sonuçlanması sağlanmıştır.

              Diğer taraftan batikaradeniz.net haber sitesinde “Her şey bu raporla mı başladı?” başlıklı haber ile Karabük.net haber sitesinde “Skandal rapor” olarak belirtilen ve var olduğu iddia edilen raporun, hazırlayan ve hazırlatanlarıyla ilgili olarak derhal ve ivedilikle tahkikata esas olmak üzere Sn. Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirilmesi gerekmektedir.

                      Bu açıklamalar ışığında hedefimiz ve yolumuz Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN”ın 2023 Türkiye vizyonuna katkı veren bir KARDEMİR’dir. Bunun gerçekleşmesi noktasında hissedar ailelerin temsilcileri, değerli yönetim kurulu üyelerimiz ve her kademede görev alan işçisinden, mühendisine ve yöneticisi ile birlikte KARDEMİR A.Ş.’yi büyütmeye devam edeceğiz.”

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle