logo

Kardemir Başkan Vekili İstifa Etti

Kardemir A.Ş.’nin son genel kurulunda Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen ve Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görev yapan Erdal Erdem Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa etti. 

Kardemir tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna ( KAP) yapılan açıklama da ; “Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Erdal ERDEM, yeni görevler üstlenmesi ve iş yoğunluğu sebepleriyle 11.02.2022 tarihi itibarıyla görevinden istifa etmiştir.” denildi.

Erdem’in Kredi Garanti Fonu Genel Müdürlüğüne atanması nedeniyle Kardemir’deki görevlerinden istifa ettiği öğrenildi.

Kardemir’de 11 Yönetim Kurulu Üyesi bulunuyor. Geçtiğimiz haftalar da Kardemir Yönetim Kurulu Üyesi olan Mustafa Yolbulan’ın istifasının ardından bu sayı 10’a düşmüştü. Bu istifa ile birlikte Kardemir Yönetim Kurulu’nun 11 olan sayısı 9’a düşmüş oldu.

Şimdi Karabüklüler Kardemir’de istifalarla boşalan 2 yeni yönetim kurulu üyeliğinin yerine kimlerin yeni üye olarak atanacaklarını merak ediyor.

Erdal Erdem ‘in Özgeçmişi

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’nda Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı olarak görev yapmakta olan Erdal Erdem, 2017-2016 yılları arasında Şekerbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür yardımcılığı ve Genel Müdürlüğü; 2014-2017 yılları arasında Halk Bankası bünyesinde KOBİ Bankacılığı Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı, Finsansal Yönetim ve Planlama Genel Müdür Yardımcılığı, Vekaleten İnsan Kaynakları ve Kalite Organizasyon Genel Müdür Yardımcılığı, Halk Faktoring A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Halk Bankası Sırbistan Yönetim Kurulu Üyeliklerini yürütmüştür.

1996-2011 yılları arasında katılım bankacılığı sektöründe Pazarlama Uzman Yrd., Proje Pazarlama Grup Müdürlüğü, Kredi Servis Müdürlüğü, Kredi İzleme, Hukuk Müşavirliği, Kredi Değerlendirme Birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Erdem, 1995-1996 yılları arasında Faisal Finans kurumunda iş hayatına başlamıştır.

Erdam Erdem, Afyon Kocatepe Üniversitesi Maliye Bölümünden 1993 yılında mezun olmuş, Beykent Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ