Hoşgeldiniz  

Kardemir ve Üniversite ziyaretleri…

Okan Küçük | 17 Şubat 2016 | Genel, Güncel, Okan Küçük, Yazar A- A+

                 TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız, dün Karabük’teydi.  Beraberinde 2. Bölge Baş Müdürü’ Abdurrahman Genç ile  gelen Genel Müdür’ün Karabük Üniversitesi ve Kardemir ile bir dizi toplantı yaptığı öğrenildi.

tcdd

                Toplantılarla ilgili  şu ana kadar herhangi bir bilgi verilmezken, Kardemir’in ekonomik sıkıntıları içerisinde en son ray ihalesinin yurt dışından yabancı bir firmanın kazanmasından sonra yapılan bu toplantının Kardemir’in için de bulunduğu sıkıntıları çözme noktasında hükümetin yeni bir çalışması mı var şeklinde sorular oluşmasına neden oldu. TCDD’ye yönelik borçların  yapılandırılması noktasında görüşmelerin de  olduğu  resmi olmayan bilgiler arasında….

Öte yandan  hükümetin DDY ile ilgili ciddi çalışmaları hızlı tren ve Zonguldak – Karabük arası sinyalizasyon çalışmaları göz ününde bulundurulduğunda basının bilgilendirilmemesi ve  hükümetin    yatırımlarının halka anlatılması gerekirken  Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’ın bile  TCDD Genel Müdürünün bu ziyaretinden haberinin olmaması  konusunda yorum kamuoyunun.

Etiketler:

Kardemir ve Üniversite ziyaretleri… için 2 Yorum

  1. tonyukuk dedi ki:

    Ömer Bey;bilgili,donanımlı,tecrübeli bir mühendis ve adam gibi bir yöneticidir.İstanbul Ulaşım A.Ş. den TCDD ye genel müdür olması tesadüf değildir. karabük’e gelmiş,toplantısını yapmış,işini halletmiş ve dönmüştür.Klasik alıştığımız bürokrat portresinin tersine;siyasetçi takımına prim yaptıracak,boşa harcayacak vakti yoktur. Siyasetçilerin eteğinde dolaşan,çapsız bürokratların örnek alması gereken bir adamdır.

  2. YORUM KAMUOYUNUN dedi ki:

    GERÇEK BİR BÜROKRATMIŞ, İŞİNİ YAPMIŞ GİTMİŞ, BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMAMIŞ..

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle