logo

Kardemir Yeni Yönetimin Özgeçmişleri…

Kardemir‘de Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK) tarafından önerildiği düşünülen isimler Karabük‘te merak konusu oldu. Konuyla ilgili yorumumuzu sonraki haber de yapacağız ama öncelikle Karabük’te ilk an da konuşulanın Devletimizin Kardemir’e Çalışan ve Karabüklü lehine bir nevi el koyduğu olduğunu ve yeni isimlerin Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Berat Albayrak‘a yakın isimlerin olduğu konuşuluyor. Yorumumuz bahsettiğimiz üzere sonraki haber de olacaktır.

Karabük’ün yaşayan hafızası ve hayır sever İşadamlarından olan ve Kardemir’in bugünlere gelmesinde 25 Yıllık bir emeği ile tecrübeleri bulunan Kamil Güleç ve Rahmetli Mutullah Yolbulan‘ın oğlu Mustafa Yolbulan yönetimde yer aldılar. Yeni yöneticileri de aşağıda veriyoruz.

İşte Kardemir’e Seçilen Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Bakan Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Alparslan Bayraktar, 2016-2018 yılları arasında ETKB Müsteşar Yardımcılığı ve Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü; 2010-2016 yılları arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda Kurul Üyeliği yaptı. Kamu görevlerinden önce ise yurtiçinde ve yurtdışında özel sektörde çalıştı.

Uluslararası kuruluşlar bünyesinde enerji yönetimi ve düzenlemeleri alanında çalışmaları bulunan Bayraktar, Enerji Düzenleyicileri Konfederasyonu (ICER) ve Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) Başkanlığı yapmıştır. Bayraktar halen Dünya Enerji Konseyi Türkiye Başkanlığını yürütmektedir.

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Alparslan Bayraktar, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ekonomi Hukuku alanında ve Fletcher School of Law and Diplomacy’de Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans derecelerine sahiptir.

Gazi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olan Muhammed Ali Oflaz, 2006
yılında Öziplik-İş Sendikası Genel Başkan Danışmanlığı, 2006-2010 yılları arasında sırasıyla Kültür ve
Turizm Bakanlığı Telif Hakları Sinema Genel Müdürlüğü Kültür ve Turizm Uzman Yardımcılığı, Yatırım
ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Kültür ve Turizm Uzman Yardımcılığı, Müsteşarlık Makamı Kültür ve
Turizm Uzmanı, 2010 yılı Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi İhale Yöneticiliği
görevlerinde bulundu. 2010 yılı Aralık ayından bu yana Ankara Kalkınma Ajansında görev yapan Muhammed Ali Oflaz, 2010-2011 yılında Program Yönetim Birimi Uzmanlığı, 2011-2014 yılında Ankara Yatırım Destek Ofisi
Koordinatörlüğü, 2014-2016 yılı İş Geliştirme ve Strateji Birimi Birim Başkanlığı ve 2016 yılından bu
yana da Ankara Yatırım Destek Ofisi Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 18 Eylül 2019 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA) Genel Sekreterlik görevine asaleten görevlendirildi. BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Ali
Oflaz evli ve 2 çocuk babasıdır.

Fatih Mehmet Erkoç, 1 Mayıs 1974 tarihinde Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde doğdu. Kahramanmaraş’ta ilk ve orta öğrenimini tamamlayan Erkoç 1997 yılında Erciyes Üniversitesi, Mühendislik Fakültesinden mezun oldu. Yüksek Lisansını Niğde Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamlayarak eğitim hayatını sonlandırdı. AK Parti Kahramanmaraş merkez ilçe teşkilatının kurucuları arasında yer alan Erkoç, yönetim kurulu üyeliği, merkez ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra 2008 yılında merkez ilçe başkanı seçildi. İki dönem il başkanlığı ve çeşitli dönemlerde delegelik yapan Fatih Mehmet Erkoç 2014 yerel seçimlerinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Yusuf Canbolat,PTT A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı

PROF. DR. MAHMUT FARUK AKŞİT Doktora, Makine Mühendisliği, Rensselaer Polytechnic Institute, Troy, NY, Mayıs 1998,Yüksek Lisans, Makine Mühendisliği, Rensselaer Polytechnic Institute, Troy, NY, Ağustos 1993
Lisans, Makine Mühendisliği, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul, Türkiye, Temmuz 1991 Çalıştığı Kuruluşlar : 2004- Doç.Dr. Sabancı Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi / Mekatronik, 2002-2003 Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Kazak-Türk Yenilenebilir Enerji Kaynakları Araştırma Merkezi, 2001-2003 Enerji Sistemleri Bölüm Başkanı, Y. Doç.Dr., Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi, 2001-2001 Advanced Seals Araştırma Ekibi Başkanı(Team Leader), Engineering Mechanics Laboratory, General Electric R&D Center, 1998-2001 Proje Yöneticisi (Project Manager), Engineering Mechanics Laboratory, General Electric R&D Center, 1992-1998 Sözleşmeli Araştırmacı (Contract Research Engineer), Engineering Mechanics Laboratory, General Electric R&D Center, 1991-1998 Araştırma Görevlisi, Mechanical, Aerospace, & Nuclear Engineering, Rensselaer Polytechnic Institute, USA

 Erdal Erdem, 1993 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu.Bankacılık sektöründeki 25 yıllık kariyerinde birçok üst düzey görev yürüten Erdal Erdem, kariyerine 1995 yılında Family Finans Kurumu AŞ’de başladı. Erdem, 2014 yılına kadar yürüttüğü Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve Kredi Komitesi Üyesi, Ziraat Finansal Kiralama AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Ziraat Bankası Moskova CJSC Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinin ardından Mart 2014’te Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2017 yılına kadar aynı zamanda Halk Faktoring Yönetim Kurulu Başkanı ve Halkbank Belgrad AŞ Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapan Erdem, Kasım 2017’de Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

1967 doğumlu olan Mustafa Aydın 1988’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye), Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. İngiltere’de Lancaster Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar alanında Yüksek Lisans (1991) ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Doktora (1994) eğitimi yaptı. 1995–2005 arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde öğretim üyeliği görevinde bulunan Aydın, 1999’da Doçent, 2005’de Profesör oldu.
31 Aralık 2009 tarihine kadar Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB-ETÜ), Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığını görevini ve aynı üniversitesinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü yönetim kurulları ile Üniversite Senatosu üyeliği görevlerini yürüttü.

Şubat 2010’da Kadir Has Üniversitesi Rektörü oldu.Prof. Aydın, T.C. Genelkurmay Başkanlığı, Stratejik Araştırmalar ve Etütler Merkezi (SAREM) Planlama ve Değerlendirme Kurulu; Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) Danışma Kurulu ve World Council for Middle Eastern Studies (WOCMES) Yönetim Kurulu üyesidir. Uluslararası İlişkiler Konseyi (UİK) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Uluslararası Politika Araştırmaları Enstitüsü (TEPAV-IPRI) Direktörlüğü ve International Commission on the Black Sea (BlackSeaCom) Koordinatörlüğü görevlerini de yürütmektedir.

PROF. DR. ERCÜMEND ARVAS
Prof. Dr. Ercümend ARVAS 1953 yılında Van’da doğmuştur. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Orta
Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde, doktora eğitimini ise New York ABD’de
Syracuse University’de 1983 yılında tamamlamıştır. 1988 yılında doçent, 1994 yılında profesör
olmuştur. Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde 1983-1984 yılları arasında Yıldız Üniversitesi’nde, 1984-1987 yılları
arasında Rochester Institute of Technology’de, 1987-1988 yılları arasında ise Syracuse University’de
yardımcı doçent olarak görev almıştır.
1988-1994 yılları arasında Syracuse University’de doçent olarak ve 1994-2014 yılları arasında aynı
üniversitede profesör olarak akademik kariyerini sürdürmüştür. Ayrıca 1992-1994 yılları arasında
MOREN Ent.’te Genel Müdür olarak görev almıştır.
Prof. Dr. Ercümend ARVAS’ın danışmanlık verdiği bazı kurumlar arasında Force Office of Scientific
Research, Digital Equipment Co., Philips Broadband, RIT Research Corp. Syracuse Research Corp.,
ANAREN Microwaves Inc., General Electric Co. ve TÜBİTAK bulunmaktadır. Kasım 2014 tarihinden beri İstanbul Medipol Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde profesör olarak çalışmalarını sürdürmekte olan Prof. Dr. Ercümend ARVAS’ın çok sayıda ulusal ve uluslararası
kongre, konferans, sempozyumda sunulmuş ve yayınlanmış makale/bildirisi, kitapları ve kitap bölümleri bulunmaktadır.
Prof. Dr. Ercümend ARVAS, 31 Mart 2016 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’ndan bu
yana ASELSAN Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

ÖMER DEMİRHAN,Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Ekonomi ve Finans bölümünde yapmıştır. İş Yatırım, Çalık Holding, KPMG, EWE gibi özel sektör şirketlerinde iş geliştirme, proje finansmanı, kurumsal finans gibi alanlarda yönetici pozisyonunda çalıştıktan sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve sonrasında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda beş yıl görev yapmıştır. Türkiye Varlık Fonunda Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine devam etmektedir.

Kardemir yeni yönetim Kurulu Üyeleri…


 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ