Hoşgeldiniz  

Kardemir Yönetim Kurulu’ndan Açıklama…

Okan Küçük | 08 Mart 2017 | Genel, Güncel A- A+

Kardemir Yönetim Kurulundan yapılan açıklama da ; gerçekleştirilen 100 Milyon doların üzerindeki çevre yatırımlarına ilaveten 40 Milyon dolarlık yeni çevre yatırımlarına da başlandığı ifade edildi.

İlgili basın açıklamasında ” Bilindiği gibi şirketimiz, özellikle 2002 yılından bu yana sürdürdüğü yatırımlar ile teknolojisini yenilemiş, kapasitelerini artırmış, katma değeri yüksek ürün çeşitliliği sağlamış, eş zamanlı sürdürülen çevre, toplum ve insan odaklı projelerle de hayat bulduğumuz Karabük’te toplumsal beklenti ve ihtiyaçların karşılanmasına önemli katkılar sunmuştur.

Kardemir’in içerisinde adeta ikinci bir entegre demir çelik fabrikasının kurulduğu bu süreç sonunda üretimlerimiz bugün için 2,5 Milyon ton seviyelerine doğru çıkarken, ürün portföyümüze başta ray olmak üzere, ağır profil, çubuk ve kangal gibi katma değeri yüksek yeni ürünler eklenmiştir.

Stratejik yatırım kapsamında yapımı süren Demiryolu Tekeri Fabrikası ve birkaç ay içerisinde devreye alma çalışmaları başlayacak olan 4. Hava Ayrıştırma Tesisinin yanı sıra deneme üretimlerine başlanılan Ray Sertleştirme Yatırımımız  şirketimizi daha rekabetçi, daha karlı, daha güçlü kılacaktır.

Gerçekleştirilen 100 Milyon doların üzerindeki çevre yatırımlarına ilaveten 40 Milyon dolarlık yeni çevre yatırımlarına da başlanmıştır.

Yine bu süreç içerisinde; Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, DÇ Enstitüsü, 500 kişilik Mustafa Gökçen Yücel Kapalı Spor Salonu, Hasan Doğan Halı Saha ve Tesisleri, Metin Türker Tesisleri, Hoca Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu  ve bunların dışında onlarca sosyal sorumluluk projesi hayata geçirilmiştir.

    Alınan kararların Karabük’ümüz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, Karabük kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.” denildi.

DİĞER KARDEMİR HABERİ İÇİN ALTTAKİ RESİMİ TIKLAYINIZ

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle