Hoşgeldiniz  

Kardemir’de işçi alımının son durumu nedir ?

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 04 Eylül 2018 | Genel, haber, Okan Küçük A- A+

 

                 Kardemir’de yaşanan büyüme, beraberinde nitelikli personel ihtiyacını da getirmekte olduğundan , bir taraftan hizmetini doldurarak emekli olanlar ve devreye alınacak yeni yatırımlar ile birlikte yaşanan bu büyüme nedeniyle  yeni personele ihtiyaç duyulduğu için Karabük İŞKUR İl Müdürlüğü ile personel alımı noktasında  görüşmelere başlanmıştı.

             Bu kapsamda Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı işçi alımı duyurusu yapmış ve binlerce kişi de iş sahibi olmak umuduyla iş başvurusu yapmıştı. Müracaat yapanların bir kısmıyla mülakatlar yapılmıştı

     İşte yaklaşık 3 aydır bu konuda bir gelişme yaşanmış değil. Haber merkezimizi arayan bazı vatandaşlar, “Alımlar kaç kişi olacak ve ne zaman yapılacak?  Bunun sonucunu beklediğimiz için ve KARDEMİR’e girmeden önce belli bir süre sigortamız olmaması gerektiği için sigortalı bir işe giremiyoruz, gündelik işlerde sigortasız olarak çalışarak geçimimizi temin etmeye çalışıyoruz.  3 ayı aşkın zamandan beri bu konuda KARDEMİR’in bir açıklama yapmasını istiyoruz.” diyorlar.

           Özet ile  başvuru yapanlar, mülakata girenler ve mülakatı bekleyenler dahil  KARDEMİR’den gelecek müjdeli haberi bekliyorlar. Bu konuda KARDEMİR yetkililerinin bir açıklama yapılması gerekiyor.

Kardemir ve K.Karabükspor

Yeni talep edilen kaynağın karşılanması hukuken ve vicdanen mümkün değildir..

Çıkan yangında ev ve ahır kül oldu

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle