Hoşgeldiniz  

Kardemir’de Son Durum Nedir ?

Okan Küçük | 26 Kasım 2015 | Genel, Güncel, İletişim, Okan Küçük A- A+

Bilindiği gibi, eski KAHDER Başkanı Murat Orhan’ın ; KARDEMİR’e karşı verdiği hukuk mücadelesi yıllara yayılmış bir şekilde devam ediyor. Orhan’ın hukuki olarak  öne sürdüğü savların peşinden ayrılmayacağı  ve mücadelesine sonuna kadar devam edeceği görülüyor.

kardemir_aklazarar

 Orhan’ın  geçmiş dönemlerde  ( Karabük’te ayırımcılık yapmadan , bütün  yerel tv, yerel gazete ve internet haber sitelerinin tamamında) yayımlattığı  Kardemir Hissedarlarına ve SPK’ya ve Kamuoyuna çağrı  başlığındaki duyurusunda

“Tamamı Halka açık ve SPK’ya bağlı olan KARDEMİR A.Ş.’nin;  İLİŞKİLİ ŞİRKETLER (Çağ Çelik A.Ş., Çelsentaş A.Ş. ve YOLBULAN A.Ş.) İLE TİCARET YAPMA MÜSAADESİ YARGITAY KARARIYLA İPTAL EDİLMİŞTİR. “denilerek  SPK’nın ilgili raporu ve Karabük 2.Asliye Hukuk Mahkemesi’nin  ilgili şirketlerin Kardemir A.Ş. ile ticaret yapmasına engel olan ara kararı  yine TV,Gazete ve internet haber sitelerinin tamamında duyurulmuştu.

*

 İlgili duyurularda  Serbest Piyasa Kurulu , SPK’nın  Kardemir’de ilişkili 3 şirketle ilgili HAKSIZ REKABET saptaması yaptığı, yine İstanbul Bilirkişi Raporunun HAKSIZ REKABET’e işaret ettiği Ankara Bilirkişi raporunun ise haksız rekabet yoktur fakat bir bilirkişinin şerh koyarak  ÖRTÜLÜ KAZANÇ aktarımı vardır, raporu verdiği duyurulmuştu.

Bakınız bu ve benzer kamuoyu açıklamaları, Kardemir’in bağlı olduğu SPK’nın raporundan ve bazı mahkeme ara kararlarından alıntılanarak ilan edilmişti MURAT ORHAN tarafından. Yani; birileri için 

“AKLA HAYALE GELMEYECEK” bir rapor/ara kararlar mıydı onu bilemiyoruz ama “AK’LA, HAYAL’E ZARAR VEREN” açıklamalarla ilgili konular MURAT ORHAN, tarafından  kamuoyunun gündemine sunulmuştu. 

*

          Gelinen süreçte bundan sonra bir gelişme  var mı ? Ya da son durum nedir ? KARDEMİR A.Ş. tarafından haber sitemize,  herhangi bir  KAMUOYU AÇIKLAMASI gelmediği için bilemiyoruz.

“AKLA HAYALE GELMEYECEK” denilen iddiaların, SPK tarafından yani Kardemir’in bağlı olduğu kuruluş tarafından verildiği, ve şuan İlişkili şirketlerin  büyümesi devam etmekte iken, “AKLA HAYALE GELMEYECEK” şekilde Kardemir’in borç batağına sürüklendiği de çeşitli mecralar da ifade ediliyor.Konuya yakın kaynaklar,   Kardemir bilançosunda da 10 Milyon TL (Eski parayla 10 Trilyon) hukuk giderleri adı altında ödenen paraların nerelere ödendiğinin sorgulanması gerektiğinin altını çiziyorlar.  Bir Bağımsız Yönetim Kurulu üyesiyle ilgili  hukuki giderler noktasında  bu kişinin kim olduğu ve kaç para avukatlık ücreti aldığı noktasında söylemler yapılıyor.  Bu “AKLA HAYALE GELMEYECEK” mi, yoksa “AKLA HAYALE ZARAR VERECEK” türden olan mı, söylemler de, önümüzdeki süreçte kamuoyuna sunulacağa benziyor.

*

Uzun lafın kısası ,  aslında bizim  Karabüklü olarak isteğimiz, o taraf ya da şu tarafın değil de , hep beraber Karabük’ün , Karabüklünün kazanacağı, kar edeceği bir sistemin kurulmasıdır, vesselam…

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle