Hoşgeldiniz  

Kardemir’den “gerçek dışı haber” açıklaması

Okan Küçük | 26 Şubat 2019 | Genel A- A+

            Kardemir A.Ş.’den devam eden Toplu İş Sözleşmesine ilişkin yapılan bir haberle ilgili yazılı açıklama yaptı. “Gerçek dışı bu habere itibar edilmemesini temenni ediyoruz”  şeklinde biten yazılı basın açıklamasının tamamı aşağıdadır.

 “Değerli Basın Mensupları,

 

            Şirketimiz ile Özçelik İş Sendikası arasında devam etmekte olan Toplu İş Sözleşmesine ilişkin olarak, bugün bir basın yayın organında Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kamil GÜLEÇ’in “Her işçiye kademe artışı olmayabilir, hatta işçilerin sergilediği performansa göre kademe artışı değil, kademe düşüşü bile yapılabilir” şeklinde ifadelerde bulunduğu ve “ bu ifadelerin çalışanlarımızı hayal kırıklığına uğrattığı” şeklinde gerçek dışı bir haber yayınlanmıştır.

 

               Yönetim Kurulu Başkanımızın bu konuda herhangi bir beyanı olmamıştır. Devam etmekte olan Toplu İş Sözleşme Görüşmelerine Şirketimiz Yönetim Kurulunca belirlenen ve tamamı şirketimiz yetkililerinden oluşan profesyonel kadrolarımız katılmakta, bahse konu kademe çalışmaları da yine profesyonel kadrolarımızca yürütülmektedir.

 

              Kamuoyunun bilgilerine sunuyor, gerçek dışı bu haberlere itibar edilmemesini temenni ediyoruz.

 

Saygılarımızla,

KARDEMİR A.Ş. “

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle