logo

Kargaz ve Belediyeyi Göreve Çağırdı

Yeniceye doğalgaz getirilmesi için kamuoyu oluşturmak ve ilgilileri göreve çağırmak amacıyla bir süre önce kurulan “Doğalgaz bizim de hakkımız” grubu, KARGAZ’ı (Doğalgaz Dağıtım San. Tic. A.Ş) göreve davet etti.
Yapılan açıklamada, KARGAZ’ın 12 Mart 2019 tarihinde Yenice Belediyesi’ne CengizMancıoğlu (Karabük İşletme Müdürü), Mevlüt Kara (Genel Müdür Yardımcısı) imzalı yazdığı yazıda, ” Yenice İlçesine doğalgaz arzının sağlanması hususunda, şirketimiz teknik çalışmalarına başlanmış olup, ilçenin doğalgaz mühendislik yaklaşım dosyasının hazırlanmasında kullanılmak üzere;
-İlçenin son güncel nazım imar ve uygulama planları,
-Onaylı mahalle sınırları,
-Projelerde referans bilgi olarak kullanılmak üzere varsa, halihazır ve kadastral haritalar,
-Bina sayıları,
-Hane sayıları ve su abone sayıları (Konut sayıları, işyeri sayıları vb.) konularında bilgi ve belgelere ihtiyaç duymaktayız.
Söz konusu bilgi ve belgelerin tarafımıza gönderilmesi hususunda gereğini bilgilerinize arzederiz” denildi.
Belediyenin bu isteme 7 Ağustos 2019 tarihinde, “Kargaz Karabük Ofis’e hitaben, ” İlgili sayılı ylazınız ile ilçemizde doğalgaz arzının sağlanması hususunda şirketinizce teknik çalışmalar başlanmış olup, ilçenin doğalgaz mühendislik yaklaşım dosyasının hazırlanmasında kullanılmak üzere bilgi ve belgeler yazımız ekinde sunulmaktadır” şeklinde yanıt verdiği öğrenildi.
Bu yazışmalardan sonra belediyenin 24 Nisan 2019 tarihinde de Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na bir başvuruda bulunduğu gelen bilgiler arasında. Belediye ile kurum arasında yapılan yazışmaları daha sonraki sayılarımızda sunmaya çalışacağız.
Yapılan yazışmaların üzerinden bir yılı aşkın bir zaman geçmesine karşın hiç bir hareket olmayışı tepkiyle karşılanıyor.
“Doğalgaz bizim de hakkımız “grubu bu durumu göz önünde bulundurarak, KARGAZ’ı yaptığı çalışmalar hakkında toplumu bilgilendirmeye, belediyeyi de yeni bir yazışma ile durumu sormaya davet etti.

Yeniceye doğalgaz getirilmesi için kamuoyu oluşturmak ve ilgilileri göreve çağırmak amacıyla bir süre önce kurulan “Doğalgaz bizim de hakkımız” grubu, KARGAZ’ı (Doğalgaz Dağıtım San. Tic. A.Ş) göreve davet etti.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ