logo

Kastamonu Belediye Başkanından Vergili’ye Ziyaret

Kastamonu Belediye Başkanı Operatör Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi ziyaret etti. Başkan Vidinlioğlu; “Rafet Başkanım duayen bir belediye başkanı, bizde kendilerini örnek alıyoruz” dedi.

Kastamonu Belediye Başkanı Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye iade-i ziyarette bulundu. Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Başkan Vidinlioğlu; “Epeydir kendilerini ziyaret etmek istiyordum, bu güne kısmetmiş, Rafet Başkanım duayen bir belediye başkanı, bizde zaten kendilerini örnek alıyoruz, sağolsunlar kendileri beni seçimlerden sonra bizleri ziyaret etmişlerdi, bizde bugün bir fırsat bulduk ve Sayın Başkanımızı ziyaret ettik, burada bulunmaktan çok mutluyum” dedi.


Geride kalan bir yıllık süre içerisinde Kastamonu’nun ihtiyacı olan yatırımlarla ilgili gerekli projeleri hazırlayarak İller Bankasına sunduklarını belirterek açıklamalarını sürdüren Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi galip Vidinlioğlu; “Ülke olarak geride bıraktığımız yıl içerisinde çok ciddi bir krizden geçtik, hemen hemen bakanlıkların tamamında ödenek sorunu yaşanıyordu, bizde bu süre içerisinde projelerimizi hazırladık ve İller Bankasına sunduk, inşallah bu projelerle ciddi bir ödeneği ilimize getirmiş olacağız. Az önce Rafet Başkanımla da paylaştım, kuracağımız güneş enerjisi sistemi ile kullandığımız elektriğin yaklaşık %30’luk kısmını kendimiz üreteceğiz, zaten bu yatırım kısa sürede kendisini amorti ediyor. Ayrıca şehrimize su pompalayan pompalarımız çok eski pompalar ve ciddi enerji kaybına neden oluyor, bununla ilgili de akıllı pompaları projelendirdik ve enerjiden %50 kadar tasarruf sağlayacağız. Ayrıca Kastamonu-İnebolu Yolu üzerine bir itfaiye grup amirliği kuracağız. Aynı şekilde Atık Su Arıtma tesisi de olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi idi, Turan Başkanımız döneminde başlatılan ancak kesintiye uğrayan projemiz ile ilgili de kısa sürede harekete geçtik ve Dünya Bankası destekleriyle çalışmalara yeniden başlıyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ