logo

Katır Yolu Projesi

Eflani Belediye başkanı İbrahim ERTUĞRUL katır yolu projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu

Milletvekili Niyazi GÜNEŞ, Safranbolu belediye başkanı Elif KÖSE ve KARÜNDER başkanı Erkan BÖREKÇİ İle “Katır Yolu” projesi değerlendirildi. 1956 yılında yeni taşıt yolu (mevcut karayololu) yapılıncaya kadar asırlarca Safranbolu-Eflani arasında ulaşımda kullanılmış, birçok hikayeye konu olmuş Katır Yolu, 5-6 yıl önce yeniden keşfedilmiş ve Safranbolu kaymakamlığınca İsmail ŞAHİNBAŞ’A yaptırılan bir çalışma ile koordinatları belirlenmiş, işaretlemesi yapılmış ve haritalanmıştı. Bir kaç grup tarafından zaman zaman yürünen yol gerekli tanıtım ve yatırımlar yapılamadığı için kaderine terk edilmiş durumda.

İbrahim ERTUĞRUL : “KATIRYOLU” ile ilgili bazı çalışmalarımız var. Eğer düşündüklerimizi hayata geçirebilirsek bölge turizmi için yeni bir ufuk, İlçemiz bir kapı açılacak. Eminim ki asırlardır atalarımız, dedelerimiz tarafından kullanılan bu yol ile ilgili hikayeleriniz vardır. Bu hikayelerden duyduklarınız, bildikleriniz ve hatta yaşadıklarınız varsa bu bizim için inanın çok önemli. KATIR YOLU ile ilgili hikayelerinizi bekliyoruz. dedi

Milletvekili Niyazi GÜNEŞ, Safranbolu belediye başkanı Elif KÖSE ve KARÜNDER başkanı Erkan BÖREKÇİ İle “Katır Yolu” projesi değerlendirildi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ