logo

‘Kayak Merkezinde Çalışmalar Sona Eriyor’

Karabük protokolü Keltepe Kayak Merkezinde incelemelerde bulundu.

Vali Fuat Gürel, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven ile birlikte Karabük Keltepe Kayak Merkezinde kış sezonu öncesinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

Türkiye’nin 53. Kayak Merkezi olan Karabük Keltepe Kayak Merkezinde İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yapımı devam eden ve kış sezonuna hazır hale getirilecek 1 ve 2 nolu otopark alanı, acemi kayak pisti, alt günü birlik tesisleri ön alanında yapılan mıcırlama çalışmaları ile kayak merkezi giriş kapısı, mescit ve diğer yapılarda devam eden çalışmaları inceleyerek İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven’den bilgiler alan Vali Gürel, üst günü birlik tesislerinde devam eden kızak pisti çalışmalarını inceledi.

Yaklaşan kış mevsimi ile ilgili tüm çalışmaların bitme aşamasına geldiğini ifade eden Vali Gürel,

“Kış ve kayak sezonunda ülkemizin ve bölgemizin önemli turizm destinasyonlarından birisi olacak olan Karabük Keltepe Kayak Merkezinde çalışmalarımız bitmek üzere. Geçen sene edindiğimiz tecrübelerle yeni sezona hazır halde gireceğiz. Sipahiler Köyü ile Kayak Merkezimiz arasında yapılmayan yollarımız vardı bu yarım kalan yollarımızı İl Özel İdaremizin imkanları ile sıcak asfalt yaptık, Kahyalar Köyü Pirinçlik Mahallesinden Kayak Merkezi Alt Günü Birlik Tesislerimize kadar yollarımız sıcak asfalt yapıldı. Keltepe Bölgesi ile Kayak Merkezimizi Eğriova Göleti ile entegre ederek ülkemizin ve bölgemizin kayak ve doğa turizminde yeni cazibe merkezi olması ve dört mevsim hizmet vermesi için çalışmalarımız devam ediyor, bununla ilgili projelerimizi hazırlıyoruz. Çalışmalarını büyük bir özveri ile aralıksız sürdüren İl Özel İdaresi Ekiplerine ve  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personellerimize  gayret ve çabaları için Karabük halkı adına teşekkür ediyorum. İnşallah Karabük Keltepe Kayak Merkezimiz çok güzel bir kış turizm merkezi olacak” diye konuştu.

Karabük protokolü Keltepe Kayak Merkezinde incelemelerde bulundu.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ