logo

Kaymakam BÜTÜN ‘den Okullarda Korona Virüs Denetimi

Eskipazar Kaymakamı Emrah BÜTÜN ve Belediye Başkanı Hüseyin DÖNMEZ ilçede bulunan Okul Öncesi ve İlkokul gruplarına  Cavid-19 denetimi gerçekleştirdiler.

BÜTÜN ve DÖNMEZ, yüz yüze eğitimin yapıldığı okulları ziyaret ederek korona virüs tedbirlerini yerinde incelediler. Sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle hem sohbet edip hem de korona virüs tedbirleri kapsamında kuralları bir kez daha hatırlattılar. Sınıfların Sosyal Mesafeye göre ayarlanması, Dezenfektan ve Maske tedariği, fiziki ve sosyal yeterlilikler hususunda tüm detaylar hakkında okul müdürlerince BÜTÜN ve DÖNMEZ’e bilgilendirme yapıldı. öğrencilere Hadrianapolis Antik Kent’e ait figürlerin yer aldığı boyama kitaplarının hediye edildiği Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat DAĞCIOĞLU da hazır bulundu.

 Pandemi nedeniyle yeni eğitim öğretim yıllında farklı bir sürecin yaşandığını dile getiren BÜTÜN, öğrencilerin kuralları özümsediklerini ve bu konuda okullara çok kolay uyum sağladıklarını gözlediklerini,  ayrıca öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin sağlığı için her türlü tedbirin alındığını, korona virüs tedbirleri kapsamında okul ortamında bulunan tüm personelin ve öğrencilerin üzerlerine  düşen görevi yapmalarını,   özellikle okul binasında, sınıflarda, okul bahçelerinde ve ortak kullanım alanlarında Maske, Sosyal Mesafe ve Hijyen kurallarına uyulması gerektiğini belirtti.

Mermer Şehit İsa Eken İlkokulu Yardımcısı Önder KARAYAKALI tarafından pandemi sürecine katkı sağlayacak örnek bir Proje yapıldı. KARAYAKALI; yaptığı projenin adı ‘’Akıllı Çöp Kovası’’ olduğunu ve öğrencilerin kullandığı maske ve eldivenleri temassız bir şekilde atık kovasına atmaları için tasarladıklarını, çalışma şekli ise; Öğrencilerin çöp kovasına yaklaştıklarında çöp kovasının kapağı otomatik olarak açılıp 10 saniye bekledikten sonra yine çöp kovasının kapağı kendiliğinden kapandığını, bu sayede öğrencilerin temassız bir şekilde kullandıkları maske ve eldivenleri çöp kovasına atabildiklerini ifade etti. 

Kaymakam Emrah BÜTÜN ve Belediye Başkanı Hüseyin DÖNMEZ ilçemizde bulunan Okul Öncesi ve İlkokul gruplarına Cavid-19 denetimi gerçekleştirdiler.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ