logo

Kaymakam Emrah BÜTÜN Yarar Besi Çiftliği’ne ve Türkan Arıcılık’a Ziyarette Bulundu.

İlçe Kaymakamı Emrah BÜTÜN İlçemiz Kıranköy Mahallesinde bulunan Yarar Besi Çiftliğini ziyaret ederek çiftlikte incelemelerde bulundu, İlçemizin ve bölgemizin en büyük işletmelerinden biri olan Nuri YARAR’ ait işletmede yapılan faaliyetlerle ilgili bilgiler aldı. Yaklaşık 1000 adet büyük baş kapasite ile çalışan çiftlikte önemli bir tarımsal üretim yapıldığı ve çevresine örnek teşkil ettiği belirtildi.

Kaymakam BÜTÜN İlçe’de büyük baş yetiştiriciliği konusunda üretimin artarak devam ettiğini belirterek; ‘’Üreticilerimizin karşılaştıkları her türlü sorunları çözmek için her zaman biz ve İlçe Tarım Müdürlüğümüz çalışmaktadır. Hayvan sağlığı konusunda yapılan çalışmaları bizzat kendim yakından takip etmekteyim. Şuan itibarı ile İlçemizdeki tüm hayvanlar şap hastalığına karşı aşılanmış durumdadır. İlçemizden satışa sunulacak kurbanlıkların tüm aşıları tamamlanmış olup sağlık kontrolleri yapılmıştır. Kurbanlık olarak güvenle satın alınabilir.’’ dedi ve İlçemize böyle bir işletmenin bulunmasından duyduğu memnuniyetini dile getirerek İşletme sahibini ve çalışanlarını tebrik etti.

Daha sonra Kaymakam Emrah BÜTÜN 2016 yılında Genç Çiftçi Projesi kapsamında 40 arılı kovan hibesinden yararlanarak İlçemiz Budaklar Köyünde arıcılık alanında istihdam ettirilen Türkan KUZ’ un arılığını ziyaret etti. Ziyarette Türkan KUZ’un arıcılık alanında yaptığı çalışmalarını takdir ettiğini ve kendisini tüm bayan girişimcilere örnek gösterdiğini söyledi.

İlçe Kaymakamı Emrah BÜTÜN İlçe’de başarılı bayan girişimciler bulunduğunu, bu bayan arkadaşlarımızı bir kooperatif çatısı altında toplayarak daha organize olmalarını sağlayarak üretimi ve bu alandaki istihdamı artırarak bayan üreticilerden hak ettikleri maddi getiriyi de elde etmeleri için bir çalışma başlatacaklarını müjdesini verdi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ