logo

KAYMAKAMLIK’DAN YENİ BİR PROJE DAHA

 Safranbolu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından özbakım, sağlık hizmetlerine ve istihdama yönelik yapılan proje ile yaşlıların, tek başlarına gideremedikleri ihtiyaçlarını yerine getirmeye yardımcı olmak ve onların yaşam kalitesini yükseltmek amaçlanmıştır.

Safranbolu’da ikamet eden 4 vatandaşımızın da iş imkanına kavuşmasını sağlayan proje, bakıma muhtaç olan bireylerin temel gereksinimlerinin karşılanması yanında, onların sosyal ilişkilerini geliştirmek ve yalnız olmadıklarını hissettirmek gibi bir çok amaca hizmet etmektedir.

Sosyal Devlet İlkesinin işlerliğini ortaya çıkartan, dezavantajlı vatandaşların yalnız olmadıklarını hissettiren, önemli bir projeye daha imza attıklarını vurgulayan Safranbolu Kaymakamı Dr.Fatih Ürkmezer; “Yalnız yaşayan, bakıma muhtaç yaşlı, engelli veya sosyal yetersizliği olan vatandaşlarımızın, en temel gereksinimlerini gidermeye yönelik, yaptığımız proje ile Devletin şefkatli elinin her zaman vatandaşlarının üzerinde olduğunu hissettirdik. Projemizin diğer bir özelliği de iş imkânıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Önderliğinde başlatılan İstihdam Seferberliğine de katkı sağlayan projemiz, iş imkânı ile sosyal risk tehdidini ortadan kaldıracaktır. Mali ve sosyal yönden sürdürülebilir olan projemiz, aile ve kişileri üretime katarak, bir nevi yardım alanı yardım eden konumuna çıkarmaktadır. Devlet ve Millet kaynaşmasının zirve yaptığı şu günlerde çok yönlü olarak geliştirdiğimiz Vefa Projemizle, muhtaç vatandaşlarımıza el uzatırken, istihdama da katkı sağlamının mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ