Hoşgeldiniz  

KBÜ, değişim programlarında doludizgin

Okan Küçük | 20 Eylül 2018 | Genel A- A+

              Değişim programlarıyla Türkiye’nin öncü üniversiteleri arasında yerini alan Karabük Üniversitesi, yurt dışından gelen öğrencileri ağırlayarak gelişmiş imkânlarını öğrencilere tanıtmaya devam ediyor.

            Karabük Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yürütülen Erasmus ve Mevlana Değişim Programı kapsamında Bangladeş, Hindistan, Kazakistan, Malezya, Kırgızistan, Pakistan, Litvanya ve Ürdün’ün de yer aldığı 8 farklı ülkenin yurt dışı yükseköğretim kurumlarından gelen yaklaşık 30 öğrenci, 2018-2019 akademik yılında eğitim almak üzere Karabük Üniversitesini tercih etti. Erasmus ve Mevlana Değişim Programı kapsamında gelen uluslararası öğrencilere Karabük Üniversitesini neden tercih ettikleri sorduk.

             Mevlana Değişim Programı çerçevesinde Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni tercih eden Kırgızistanlı Nariste Saparbek Kgzy, Karabük Üniversitesi’nin uluslararası öğrencilere çok önem verdiğini ifade ederek, “Karabük Üniversitesinde olmaktan dolayı çok mutluyuz. Burası çok ilginç bir yer. Karabük Üniversitesi uluslararası öğrencilere çok iyi imkânlar sunuyor.” diye konuştu.

             Karabük Üniversitesi Fizik Bölümü’nde doktora yapmak için gelen Pakistanlı Abdul Muneem ise Karabük Üniversitesindeki ilk izlenimlerinin çok iyi olduğunu belirterek, “Karabük Üniversitesini çok beğendim. Üniversitenin eğitim imkânının çok iyi olduğunu öğrendim. Bu yüzden Karabük Üniversitesini tercih ettim.” dedi.

          Litvanyalı Rokas Berceisa ve Toutvyola Vaisin ise Türkiye’yi çok sevdiklerini ve Karabük Üniversitesini tercih ettiklerinden dolayı çok mutlu oldukları belirttiler.

Anketler

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanı Kim Olsun ? ( Aynı IP adresi üzerinden bir kez oy kullanabilirsiniz.Tek seferlik oy verirken kutucuklardan 3 adayı seçebilirsiniz)

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle