Hoşgeldiniz  

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat Ukrayna’da Önemli İş Birliklerine İmza Attı

Okan Küçük | 03 Aralık 2017 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve beraberindeki heyet Ukrayna’da Lviv Politeknik Ulusal Üniversitesi ve Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi (Igor Sikorsky Kyiv Polyteknik Institute)’ne iş birliği ziyareti gerçekleştirdi.

İlk olarak Lviv Politeknik Üniversitesi ile iş birliği anlaşması imzalandı

Lviv Politeknik Üniversitesi Rektörü Profesör Yuriy Babola tarafından karşılanan Rektör Polat başkanlığındaki heyet ikili iş birliği anlaşmasına imza attı.

İki üniversite arasında kapsamlı iş birliğinin geliştirilmesine dönük yapılan anlaşma ile Karabük Üniversitesi, Lviv Politeknik Ulusal Üniversitesi ile iş birliği yapan ilk Türk üniversitesi oldu.

1816 yılında kurulan ve Lviv şehrinin en büyük yükseköğretim kurumu durumundaki Lviv Politeknik Üniversitesi’nde, 35 bine yakın öğrencinin eğitim görüyor. Ayrıca Lviv Politeknik Üniversitesi 16 enstitü, bir araştırma merkezi, 8 yüksekokul, 12 yurt ile faaliyet gösteriyor.

Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi ile iş birliği mutabakatı sağlandı

Lviv Politeknik Üniversitesi’nde yapılan görüşmelerin ardından Rektör Prof. Dr. Refik Polat başkanlığındaki heyet Kiev’de bulunan Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi (Igor Sikorsky Kyiv Polyteknik Institute)’ne geçti.

Burada Rektör Yardımcısı Prof. Sergii Sydorenko ve heyetiyle verimli bir görüşme gerçekleştiren Karabük Üniversitesi heyeti Erasmus ve Mevlana iş birliği protokolü hazırlanması ve yakın zamanda imzalanması konusunda mutabık kalındı.

Marzinc için Savcılar, Göreve Davet Edildi.

Refik Polat: ” Üniversitemizi ve yönetimi TÜRK BAYRAĞI’na muhalifmiş gibi göstermek isteyenler… acizler..”

Okan Küçük Yorumluyor… KARDEMİR İSTESE DE BU TOPA GİREMEZ…HİSSEDARLAR CAMİ YARDIMLARINA BİLE RET VERİYORLAR… ÇÖZÜM KARDEMİR’DE DEĞİL , AİLELER DE… SENDİKA NEDEN SESSİZ DENİLİYOR, NE YAPSIN ADAMLAR ? ÇOKLU KONSORSİYUMUN AİLELER NEZDİNDE KURULMASI ŞART. TEK REÇETE BU.30.11.2017

İsmail Altınöz’ün Dikkatine…

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle