Hoşgeldiniz  

KBÜ Uluslararası Öğrencilerin 15 Temmuz Mektupları Kitapta Toplandı

Okan Küçük | 03 Aralık 2017 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

Karabük Üniversitesi uluslararası öğrencilerinin 15 Temmuz’a dair yazdığı mektuplar derlenerek “15 Temmuz Mektupları” adıyla kitap haline getirildi.

Karabük Üniversitesi’nde öğrenim gören uluslararası öğrenciler, 249 şehidin verildiği 15 Temmuz hain darbe girişimine nasıl baktıklarını yazdıkları mektuplarla anlattı. Üniversitede gerçekleşen bir sosyal faaliyette uluslararası öğrencilere “15 Temmuz darbe girişiminde ne hissettiniz?” sorusu sorulmasıyla başladı süreç. İlgili hocaların, öğrencilerinden konuyla ilgili düşünce ve hissiyatlarını yazıya dökmelerini istemesiyle, ortaya okuyanı çok duygulandıran birbirinden anlamlı mektuplar çıktı. Bunun üzerine Üniversite yönetimi de mektupları kitap haline getirerek herkesle paylaşmak istedi. Üniversitenin yayını olarak basılan kitapta 83 uluslararası öğrencinin menfur saldırıyla ilgili yazdığı mektuplar yer alıyor.

“Bu hainliğe karşı duran tüm insanlığın aynı milletten olduğuna inanıyoruz”

Kitabın Yayın Yönetmeni, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat kitapta yer alan “15 Temmuz’a Milli Bakış” başlıklı yazısında; “Karabük Üniversitesi olarak bu çeşit haince ve menfur bir faaliyet içerisinde olanların milleti olmadığına ve bu hainliğe karşı duran tüm insanlığın da aynı milletten olduğuna inanıyoruz. Bunun küçük bir örneği olarak üniversitemizde bilimsel yeterlilikleri kadar ahlak, hamiyet, vefa gibi yeteneklerini de azami seviyede geliştirmeye çalıştığımız uluslararası öğrencilerimizin bu menfur girişime bakışlarını anlattıkları mektupları derledik.” İfadelerine yer verdi.

Rektör Polat yazısında ayrıca, “Karabük Üniversitesi olarak bilimsel gelişme ile beraber bizi bir kılan erdemleri sonuna kadar savunmaya ve hangi ülkeden gelirse gelsin tüm öğrencilerimize bunları kazandırarak geleceğimizi kurtarmaya kararlıyız.” dedi.

Marzinc için Savcılar, Göreve Davet Edildi.

Refik Polat: ” Üniversitemizi ve yönetimi TÜRK BAYRAĞI’na muhalifmiş gibi göstermek isteyenler… acizler..”

Okan Küçük Yorumluyor… KARDEMİR İSTESE DE BU TOPA GİREMEZ…HİSSEDARLAR CAMİ YARDIMLARINA BİLE RET VERİYORLAR… ÇÖZÜM KARDEMİR’DE DEĞİL , AİLELER DE… SENDİKA NEDEN SESSİZ DENİLİYOR, NE YAPSIN ADAMLAR ? ÇOKLU KONSORSİYUMUN AİLELER NEZDİNDE KURULMASI ŞART. TEK REÇETE BU.30.11.2017

İsmail Altınöz’ün Dikkatine…

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle