logo

KBÜ ve HAVELSAN iş birliği protokolü

HAVELSAN ve Karabük Üniversitesi Ortak Eğitim Programı İş Birliği Protokolü imzalandı. 

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar ve Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ın imza altına aldığı protokol ile Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği bölümlerinden 3. ve 4. sınıf öğrencileri, belirlenen kontenjan dâhilinde Ortak Eğitim Programına katılacak. 

Protokol imza töreninde Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İzzet Açar ve Prof. Dr. Mustafa Yaşar ile HAVELSAN Genel Sekreteri Baykal Yaylı ve İnsan Kaynakları Direktörü Oğuzhan Coşkunyürek hazır bulundu.  

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, Karabük Üniversitesi’nin Times Higher Education (THE)’ın 2021 yılı için yayımladığı dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 1000’de yer aldığını belirtti.  Dr. Nacar, “Akademisyenler ve öğrencilerle ortak işler geliştirmemiz bizim açımızdan önemli. Üniversitelerimizle savunma sanayinin çeşitli alanlarında iş birlikleri yapmak istiyoruz. Özellikle bu iş birliğini ileri teknoloji alanlarında geliştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu. 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ise; “Yeni bir üniversite olmamıza rağmen, HAVELSAN’ın bizlere gösterdiği bu teveccüh gerçekten onur verici. Hem eğitim hem staj hem de diğer birçok iş birliği açısından birlikte güzel işler yapacağımızı düşünüyorum. İş birliği için HAVELSAN’a ve Genel Müdür Nacar’a teşekkür ediyorum.” dedi. 

HAVELSAN ve Karabük Üniversitesi Ortak Eğitim Programı İş Birliği Protokolü imzalandı.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ