logo

Sezer Güleç Sanat Galerisi’nde “3. Karma Resim ve El Sanatları Sergisi”

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla “3. Karma Resim ve El Sanatları Sergisi” açıldı.
KBÜ Kamil Güleç Kütüphanesi Sezer Güleç Sanat Galerisinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “3. Karma Resim ve El Sanatları Sergisi” düzenlendi.


Sezer Güleç Sanat Atölyesi sanatçılarının altı aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan ve 81 eserin yer aldığı sergide; yöresel ürünler, geleneksel el sanatları eserleri ve resimler yer alıyor.
Sergi açılışında konuşan  Onursal katılımcı Sezer Güleç: “Mekana Katkım var ama emek arkadaşlarımın.Her sene 8 Mart’ta bu sergiyi açmak üzere hazırlanıyorlar. Büyük bir emek sonucu açılmış bir sergi bu. Dünya Kadınlar Günü hepimize hayırlı olsun. Tabi kısa süre önceki şehit haberleri üzerine hepimiz tabi ki çok üzüldük. Kadınlar günü anlamında da , kadının mutlu olduğu, annelerin mutlu olduğu bir dünya istiyoruz.” derken

Karabük Valisi Fuat Gürel’in eşi Özlem Aras Gürel ise,”Kadınlar günü dolayısıyla açacağımız sergi hepimize hayırlı olsun. Sanatçılarımızı şimdiden tebrik ediyorum. Eminim ki eserlerinden çok büyük keyif alacağız. Dünyadaki bütün kadınların 8 Mart kadınlar günün kutluyorum” dedi.


Serginin açılışını Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Özlem Aras Gürel, Sezer Güleç birlikte gerçekleştirdi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak hazırlanan sergi , 6-7-8 Mart tarihlerinde üç gün boyunca Kamil Güleç Kütüphanesi Sezer Güleç Sanat Galerisi’nde sunulmaya devam etti.

Karabük FARKLI Gazete / Karabük Ajans 78

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ