Hoşgeldiniz  

KBÜ’de 5. Geleneksel Bilişim Günleri Düzenlendi

Okan Küçük | 10 Aralık 2017 | Genel A- A+

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Bilişim Teknolojileri Kulübü tarafından 5. Geleneksel Bilişim Günleri düzenlendi. 
KBÜ Hamit Çepni Konferans Salonu’nda yapılan etkinlikte bilişim sektöründe yer alan firma yöneticileri ve uzmanlar bir araya geldi.
Dijital Pazarlama Danışmanı Melih Güney, 2020 yılında dünya üzerinde yaşayan her insanın bir saniyede ortalama 1.7 megabayt bilgi üreteceğini söyledi.
Big datanın bir havuz olduğunu insanların bu havuzdan ne aldığının önemli olduğunu ifade eden Güney, “Bu kavram ile depolama kapasitemiz arttı ve bunu ucuza mal eder hale geldik. Hali ile de işlem gücümüz arttı. Yeni matematiksel modeller ve algoritmalar oluşturduk ve bu durum sorunları çözmemize yardımcı oldu. Yeni ekonomi müşteriyi daha iyi tanımak istiyor, bu noktada pazarlama devreye giriyor.” diye konuştu.
Siber Güvenlik Uzmanı Okan Yıldız da “Hacker Kültürü ve Etik Hacker” konusunda yaptığı sunumda siber saldırıların yüzde 95 oranla insan kaynaklı olduğunu ve insan kaynaklı bu saldırıların da yüzde 97’sinin fark edilemediğinin altını çizdi. Kavramsal olarak siber güvenlik terminolojisi hakkında bilgi veren Yıldız, dilimizde net bir karşılığı olmamasına rağmen hacker kelimesinin yerine ‘üstad’ kelimesinin kullanılabileceğini belirtti.

 

Kızıl Geyik Avlarken Suçüstü Yakalanan 7 Kişiye 31 Bin Lira Ceza Kesildi

Şahin: “Bu Açıklamayı Yaparak Dünyayı Karşısına Aldı”

Karabük Üniversitesi’nde Binler Kudüs İçin Yürüdü

Karabük’te Ölçme Değerlendirme Nitelikli Soru Hazırlama Kursu Tamamlandı

 

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle