Hoşgeldiniz  

KBÜ’de Çanakkale Kahramanlıkları Sahnelendi

| 16 Mart 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

 

Karabük Üniversitesi’nde (KBÜ)18 Mart Çanakkale Zaferi kutlamaları kapsamında “Dönmeyi Düşünmeyenler” adlı tiyatro oyunu sahnelendi. 

Karabük Üniversitesi eski turuncu kantinde düzenlenen etkinliğe Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Vali Yardımcısı Barbaros Baran, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sebahattin Çorbacı, fakülte dekanları, gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çanakkale zaferinin ve şehitlerin kahramanlıklarının anlatıldığı etkinlikte önce şiirler okundu. İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un ve diğer bazı şairlerin kahramanlık şiirlerinin okunduğu anlar atılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Okunan şiirlerin ardından Karabük Üniversitesi öğrencilerinden oluşan müzik grubu Çanakkale Savaşı’nı anlatan türküler seslendirdi. Mini konserin sonrasında ise 81 ilden getirilen vatan toprağı, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’a teslim edildi. Devamında Karabük Üniversitesi mezunu Cihan Aslan’ın yönetmenliğini yaptığı “Dönmeyi Düşünmeyenler” adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Çanakkale savaşı sırasında yaşananların etkili bir şekilde anlatıldığı oyun sırasında duygusal anlar yaşandı. Kullanılan dekor ve kostümlerin de dönemi bire bir yansıttığı tiyatro oyunu katılımcılar tarafından oldukça beğenildi. Etkinlikte ayrıca Çanakkale Savaşı sırasında Türk askerinin yaşadığı gıda sorununa da vurgu yapıldı. Çoğu zaman üzüm hoşafı ve ekmekten başka yiyecek bir şey bulamayan askerlerin durumunun daha iyi anlaşılabilmesi için Karabük Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından bir bardak üzüm hoşafı ve bir dilim ekmek dağıtıldı. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere görüntülendi

Karabük TSO’da “Tek Noktadan Hizmet” Dönemi Başladı

Ürkmezer’den Köy Okullarına Ziyaret

Okan Küçük Yorumluyor…KARDEMİR KARABÜKSPOR’U  BU HALE KİMLER GETİRDİ ?KAMUOYUNDA KONUŞULANLARI YAZIYORUZ…ÇAĞRI GÜLEÇ EŞBAŞKANLIK TEKLİFİ YAPTI. MUSTAFA YOLBULAN REDDETTİ VE KRİZ İYİCE DERİNLEŞTİ. HERKES İŞİN SAHİBİ OLARAK YOLBULANLARI GÖRÜRKEN ,ZİYA ÜNSAL VE EKİBİ ÇIKIP YÖNETİMİ ÜSTLENDİ.05.03.2018

Safranbolu Meclis Üyelerine Soruşturma…

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle