Hoşgeldiniz  

KBÜ’de “Kardeşimle İftar” Programı Düzenlendi

Okan Küçük | 30 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Karabük Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri tarafından düzenlenen “Kardeşimle İftar” programında Karabük’teki Sevgi Evlerinde kalan çocuklar, Afgan ve Suriyeli aileler, uluslararası öğrenciler ile lise öğrencileri bir araya geldi. Üniversite yemekhanesi Lila Salon’da gerçekleşen iftar programına yaklaşık 200 kişi katıldı.

     Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programı, Öğr. Gör. Can Doğan ve müzik grubunun seslendirdiği türkülerle devam etti.

     Programda konuşan Sesli Düşünme Kulübü danışmanı Öğr. Gör. Mesut Doğan, Osmanlı geleneğinde olduğu gibi toplumun her katmanından Müslüman kişilerle iftar yapmayı amaçladıklarını belirterek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

     “Sesli Düşünme Kulübü olarak, gerçek manada bir iftar sofrasında insanımızla buluşalım istedik ve ‘Kardeşimle İftar Programı’nı hazırladık. Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat’ın da desteğiyle, hocalarımız ve öğrencilerimizin katkılarıyla gerçekleşen iftarımızda, Suriyeli ve Afganistanlı çocuklarla Türk çocuklarını bir araya getirmek bizi ziyadesiyle memnun etti.”

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Bakan Özlü: “Tek dertleri var; o da Erdoğan’sız ve AK Parti’siz bir Türkiye”

Vali Çeber, POMEM’de İftar Açtı

VERGİLİ: ŞU ANDA BİZİM SESİMİZ ANKARA’DA DUYULMUYOR.”

Ak Parti basından mı saklanıyor ?

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle