Hoşgeldiniz  

KBÜ’den İki Film Finale Kaldı

| 20 Mart 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

Bundan önceki yıllarda da ulusal ve uluslararası film festivallerinde önemli ödüller alan, Karabük Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü öğrencileri Oğuzhan Yıldız, Uğur Ersöz ve ekip arkadaşları tarafından çekilen “Levir” adlı belgesel film ve Selimhan Güzeler ile ekip arkadaşları tarafından çekilen “İp Üstünde” belgesel filmleri, 10.Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri öğrenci filmleri kategorisinde finalist olmaya hak kazandı. Belgesel filmlerin danışmanlığını ise Radyo Televizyon Bölümü Öğretim Görevlisi Musa Ak yaptı.Karabük Üniversitesinin finale kalan 14 film içerisinden iki filmi olan tek üniversite olduğu bilgisini veren Öğr. Gör. Musa Ak, “Her yıl çok sayıda filmin başvurduğu ülkemizin en önemli belgesel film festivallerinden birisi olan TRT Belgesel Film Ödüllerinde  finale kalma başarısı gösteren, büyük bir gayret ve özveri ile çalışan öğrencilere ve emek veren bölüm hocalarımızı tebrik ediyorum.” dedi.Finalist filmlerin gösterimleri 10-14 Mayıs Tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak ve  14 Mayıs’ta düzenlenecek görkemli ödül töreni ile yarışma ödülleri sahiplerini bulacak.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere görüntülendi

Eflani’de Ev Yangını

Başkan Vergili: “Yaşlılar Geleceğe Işık Tutan Kaynaklardır”

Makedonya’lı Bakandan Afrin Değerlendirmesi

KARABÜKSPOR 2 YILDA BU HALE NASIL GELMİŞ ?RAPORDAKİ BAZI BELGELER ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI.

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle