Hoşgeldiniz  

KBÜ’nün mühendis adaylarına TUSAŞ’ta staj yapma imkanı

Okan Küçük | 31 Ekim 2018 | Genel A- A+

             Karabük Üniversitesi ile Türkiye’nin yerli ve milli hava platformu ihtiyacını karşılamak için faaliyet gösteren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) arasında “Stajyer Mühendislik Programı” protokolü imzaladı. 

            Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ,  ihtiyaç duyduğu binlerce mühendisin yetişmesine doğrudan katkıda bulunmak üzere 20 üniversite ile protokol imzaladı. TAI’nin Ankara Merkez Yerleşkesinde gerçekleşen Stajyer Mühendis Programı Protokolü toplu imza töreninde Karabük Üniversitesi de yer aldı.

            “Stajyer Mühendislik Programı” protokolünü Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ile TAI Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Borat ve TAI Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil imzaladı. Söz konusu protokol ile Karabük Üniversitesinin Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik / Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği Bölümlerinin 3 ve 4. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler TAI’de staj yapma ve istihdam imkanı bulacak.

           “Stajyer Mühendislik Programı” protokolüne göre stajyer mühendis olarak çalışacak adaylar haftada en az 1 tam gün TAI’de çalışacak. Çalıştıkları süre zarfında üniversite tarafından sigortalanacak stajyerler ayrıca TAI’deki çalışmaları için ücret de alacak. Şirketin faaliyet göstermediği şehirlerde ise TAI mühendisleri üniversitelere giderek öğrencilerle çalışmalar yürütecek.

Anketler

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanı Kim Olsun ? ( Aynı IP adresi üzerinden bir kez oy kullanabilirsiniz.Tek seferlik oy verirken kutucuklardan 3 adayı seçebilirsiniz)

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle