Hoşgeldiniz  

Kedi Evlerine Talep Artıyor

Okan Küçük | 26 Aralık 2017 | Genel A- A+

Safranbolu Belediyesi tarafından kentin çeşitli yerlerine konumlandırılan kedi evleri vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda çoğalıyor.

Kış aylarının gelmesi ile sahipsiz sokak hayvanlarının soğuktan korunması için Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü marangozhanesinde yapılan kedi evleri Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli tarafından çeşitli mahallelere yerleştirilmeye devam ediyor.
Son olarak Misak-i Milli Demokrasi Meydanı, Yeni Çarşı Sanat Parkı ve Kıranköy Taksi durağına konumlandırılan Kedi Evleri vatandaşlar tarafından de ilgi ve memnuniyet ile karşılandı.
Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, “Safranbolu Belediyesi olarak sokak hayvanlarımıza sahip çıkmak ve onlara daha uygun şartlarda yaşama imkânını sağlamak adına sokak hayvanlarının korunması anlamında böyle bir çalışma başlattık. Vatandaşlarımızın da bu çalışmaya destek vermeleri mutluluk verici” diye konuştu.
Ürkmezer konuşmasına şöyle devam etti; “Yine bu bağlamda, Safranbolu Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezinde barınan hayvanlarımızın bakımları için,  ameliyathane, müşahede odası, ısıtmalı barınaklar bulunmakta. Veterinerimiz ve deneyimli personelimiz burada aralıksız hizmet vermekteler. Yine kış aylarının gelmesi ile birlikte sahipsiz sokak kedilerimiz için Safranbolu evi görünümünde barınaklar yaptık. Sokak kedilerinin korunmasının yanı sıra Belediyemiz ve hayvan sever vatandaşlarımızın verdikleri yiyeceklerin ıslanmamasını, sıcak bir ortamda yiyebilmelerini sağlıyoruz.  Ben yoğun ilgilerinden ve duyarlılıklarından dolayı tüm Safranbolulu vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.   

 

Ürkmezer Muhtarla Buluştu

Karabük TSO Ve Safranbolu TSO İstihdam Şurası Ve Milli İstihdam Ödül Törenine Katıldı

Karabükspor 3-4 Takviye Yapacak

Kardemir Karabükspor’dan Hakem Meler’e Büyük Tepki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle