Hoşgeldiniz  

Kendini Tavuk Sanan Kedi..

Okan Küçük | 23 Aralık 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

           Karabük’te bir evin bahçesinde tavuklarla birlikte büyüyen kedi, onlarla birlikte yem yiyor. 
       Karabük’ün Fatih Mahallesi’nde tavuk ve horozlarla birlikte büyüyen kedinin onlarla oluşturduğu dostluk görenleri şaşırtırken, yemlerini kedi ile paylaşan tavuk ve horozlar da bu duruma itiraz etmiyor. Satılmış Doğan, kömürlüğüne sokak kedisinin doğurup bıraktığı kedinin tavuklarla birlikte büyüdüğünü ve adeta kendini tavuk sandığını söyledi.

     Yavru kedinin annesi bırakıp gittikten sonra tavuklarla birlikte yatmaya başladığını belirten Doğan, “Kedi follukta yatınca tavuklar yatamazdı. Kaldırıyordum, tekrar yatırıyordu. Şimdi büyüdü, ben de kömürlüğe yer yaptım orada kalıyor. Tavuklara yem atınca o da gelip onlarla birlikte yem yiyor. Bu da benim ilgimi çekti. Daha önce ben hiç böyle bir şey görmemiştim. Her sabah evin kapısına kadar gelip benim yem atmamı bekliyor. Yem atacağım saati de biliyor.

      Kendisini adeta hem tavuk yerine koyuyor hem de onları koruyor. Onun sayesinde burada fare bile kalmadı. Tavukların yemine gelen fareleri bile kovaladı. Kedi çok iyi. Bana yabani gibi duruyor ama tavuklarla birlikte yem yiyor. Normalde tavuk kediden korkar ve yanına yanaşmaz. Ama bunların dostlukları güzel” dedi. 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle