logo

“Konsept Nüfus Müdürlüğü”ne Dönüştürüldü

Vatandaşlara daha kaliteli ve hızlı hizmet sunabilmek amacıyla İçişleri Bakanlığınca başlatılan “Konsept Nüfus Müdürlüğü” projesi, ilimizde de uygulamaya geçiriliyor.

İçişleri Bakanlığının ufuk projelerinden birisi olan “Konsept Nüfus Müdürlüğü” projesi İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğümüzün ve Valiliğimizin destekleri ile İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü, Karabük Merkez İlçe Yenice ve Safranbolu İlçe Nüfus Müdürlükleri, yeni Konsept Nüfus Müdürlüğüne dönüştürüldü.

Çağdaş, konforlu, kurumsal kimliği ön planda tutan “Konsept Nüfus Müdürlüğü” ile, vatandaşlarımızın doğru ve yönlendirici bilgiye ulaşabilecekleri bir danışma alanı, çalışma alanının içerisinde konumlandırılan bekleme alanları, bölmeler ile birbirinden ayrılmış, ergonomik ve estetik başvuru masaları oluşturuldu.

Yeni “Konsept Nüfus Müdürlüğü” çalışmaları hakkında bilgi veren Vali Fuat Gürel , “Sürücü belgesi, pasaport gibi hizmetlerin Nüfus Müdürlüklerimize devredilmesiyle birlikte Nüfus Müdürlüklerimizin hizmet alanı genişledi. Zaten vatandaşlarımızın yoğun hizmet aldığı birimdi daha da iş yükü artmış oldu. İçişleri Bakanlığımız da vatandaşlarımıza daha kaliteli ve hızlı bir hizmet sunumu yapılabilmesi için Nüfus Müdürlüklerimizde yeni bir konsept projesi başlattı. Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun vizyon projelerinden birisi olan ‘Konsept Nüfus Müdürlüğü’ projesi kapsamında biz de ilimizde bir çalışma başlattık. İlk etapta Safranbolu İlçe Nüfus Müdürlüğü baştan sona yenileyerek, ‘Konsept Nüfus Müdürlüğü’ne dönüştürdük.  Yaptığımız çalışmalar neticesinde İl Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü Karabük Merkez İlçe ve Yenice İlçe Nüfus Müdürlüklerini de konsept nüfus müdürlüğüne dönüştürdük, diğer ilçelerimizde hükümet konağı ile ilgili çalışmalarımız var, onun içinde de nüfus müdürlükleri de aynı konseptle hizmet verecekler, ilimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.“dedi.

Vatandaşlara daha kaliteli ve hızlı hizmet sunabilmek amacıyla İçişleri Bakanlığınca başlatılan “Konsept Nüfus Müdürlüğü” projesi, ilimizde de uygulamaya geçiriliyor.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ