logo

Korona Tedbirleri Artıyor

Ülkemizde koronavirüs salgını etkisini sürdürürken, her geçen gün toplum sağlığını korumak adına alınan tedbirlere bir yenisi daha ekleniyor.

 Son olarak gıda sektörüne yönelik bir yasak geldi.

Karabük Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından açıklanan 124 nolu karara göre hijyen açısından sokaklarda seyyar araçlarda her türlü ambalajlı veya ambalajsız gıda maddelerinin satışı yasaklandı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Covid-19 salgınının devam ettiği süre içerisinde, bazı bazı tüketicilerin belirlenen hijyen kurallarına uymamasının sorun oluşturabileceği değerlendirilerek halkınızın sağlığını korumak ve salgınının yayılmasının azaltmak amacıyla gazar, manav gibi yerlerde, sokaklarda, seyyar araçlarda ambalajlı veya ambalajsız her türlü ekmek ve ekmek çeşitleri, yufka, bazlama, gözleme, simit, tatlı ve diğer unlu mamuller ile pastacılık ürünlerinin satışının yapılmamasına; alınan bu kararlara uymayanlara 1593 saylı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereği ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince idari para cezası ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin uygulanmasına karar verilmiştir.”

Ülkemizde koronavirüs salgını etkisini sürdürürken, her geçen gün toplum sağlığını korumak adına alınan tedbirlere bir yenisi daha ekleniyor.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ