logo

Köse Karabük’ün İl Oluşunun 25. Yılını Kutladı

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Karabük’ün il oluşunun 25. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında şu ifadeleri kullandı:

Safranbolumuzun bağlı olduğu, “Fabrikalar kuran Fabrika” olarak nitelenen Demir Çelik ile cumhuriyetin temel taşı olan sanayileşmeye ev sahipliği yapan Karabük’ün; kıymetli cumhuriyet kentimizin il oluşunun 25. yılını gurur ve mutlulukla kutluyorum.

Dünyaya açılan bir sanayii hamlesini kentimizin topraklarında yükseltmenin, istihdam, kültür ve eğitim zemini sağlamanın gururu biz Karabük insanlarının hakkıdır.

Karabük’ün gelişmesi ve idaresinde başta son valimiz Sayın Fuat Gürel olmak üzere tüm valilerimize ve yine merkez ilçe olarak; Karabük’ün çok kıymetli değeri ilk Belediye Başkanı Safranbolulu Sadi Yaver Ataman’dan son Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili’ye Safranbolu adına şükranlarımızı sunuyorum.

Safranbolu Belediyesi olarak Türkiye’de kültür turizminin öncüsü olmanın deneyimini tüm şehirle paylaşmayı önemsiyoruz. Bu amaçla KARÜNDER ile başladığımız “Turizm Destinasyon Örgütü” çalışmalarına Karabükümüzün merkez ve ilçe belediye başkanları gereken ilgiyi göstermiştir. Temsilcilerini atamış durumdadır. Safranbolu’nun turizm deneyimini; Avrupa’nın en kıymetli orman ağlarından birine sahip Yenice ile, unutulmaz bir rota olan Katır Yolu ile bağlandığımız Eflani ile, Anadolu’nun tarihi eşiklerinden biri konumundaki Eskipazar ile, saklı arkeolojik geçmişi gün yüzüne çıkmayı bekleyen Ovacık ile ve elbette sanayii kültürünün köşe taşı olan bir zamanlar balolara ev sahipliği yapan tesislerin sahibi Karabük ile paylaşmayı diliyorum. Ortak rotalarla Türkiye’de benzeri olmayan bir turizm modelini el birliğiyle hayata geçiren il olmayı arzu ediyoruz.

Gurur ve umutla bir kez daha Karabük’ün il olarak 25. yılını kutluyorum.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ