Hoşgeldiniz  

Köse, karar aşamasında…

Okan Küçük | 30 Temmuz 2019 | Genel A- A+

                      Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin Kardeşi Zafer Köse’yi   Özel Kalem Müdürü yapması bazı kesimlerce tepki çekmişti. Köse bu konuyla ilgili  daha önce yaptığı  açıklama da ” Özel Kalem adı üstünde özel kalem orada en çok güveneceğim kişi kardeşimdir” demişti.  Gelinen süreçte Ulusal bir  haber sitesinin 29.07.2019 (dün) yaptığı bir haber de ( ilgili haberi okumak için BURAYI tıklayınız)

               Haberdeki ilgili parağrafta “Bugün yeni bir gelişme daha yaşandı. Karabük’ün Safranbolu Belediye Başkanı CHP’li Elif Köse’nin, erkek kardeşi Zafer Köse’yi özel kalem müdürü yaptığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili ulaştığımız Köse, kardeşi Zafer Köse’yi görevden alacağını söyledi. “ denilen haberi sonrası gözler Safranbolu Belediyesi’ne çevrildi.

                          Konuyla ilgili Safranbolu Belediye Başkanından resmi bir açıklama yapılmış değil. Edindiğimiz bilgilere göre Başkan Köse; konuyla ilgili  bir karara varmış değil. Ve şu an görevden alma noktasında bir işlem yapılmış değil. Önümüzdeki günler de bir karara varılacağı ve  kararın kamuoyuyla paylaşılacağı iddia edildi.   

                      Konuya yakın kaynakların verdiği bilgiye göre haberi yapan kurumdan Başkan Köse’ye ulaşıldığı ve Başkanın kardeşini görevden alacağını söylediği bilgisi gerçeği yansıtmıyor. 

                 Bakalım ileride nasıl gelişmeler olacak ? Ulusala da yansıyan bu haber sonrası görevden alma olacak mı ? Şu an hiçbir şey kesinliğe kavuşmuş değil. Biz de konuyu takip edeceğiz…

         Bir not: Şahsi yorumumuz olarak şunu ifade edebiliriz ki bu konu zaten belli kesimlerden ciddi bir tepki almıştı. Başkan Köse’nin her ne kadar kardeşiyle ilgili  şu an için görevden alma gibi bir tasarrufta bulunmak istemediği gözlense de , ulusal haber sitesinin yaptığı haber ve bazı ulusal gazetecilerin de konuyu twitter hesaplarında gündeme getirmesi sonrası CHP Genel Merkezi konuyu yakın takibe alıp görevden alma noktasında  talimat verebilir. Bu ihtimal daha güçlü olarak  ortaya çıkabilir bize göre…

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle