Hoşgeldiniz  

Köse: “Usulsüz bir işlem yapılmamıştır.”

Okan Küçük | 18 Ağustos 2019 | Genel A- A+

                         Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse;   Safranbolu/ Yazıköy arsalarıyla ilgili bir haber sonrası  basın açıklaması yayınlayarak Safranbolu Belediyesi’nin tümüyle haksız bir itham altında bırakıldığını ifade ederek hakkımızdaki bu asılsız iddiaları hiçbir şekilde kabul etmediğimizi ve itibarımıza gölge düşürmeye yönelik bu tarz haberlere gerekirse hukuki süreçlerle karşılık vereceğimizi belirtiriz, ifadelerine yer verdi.

     Köse; basın  açıklamasında ” 15 Ağustos 2019 tarihinde … ile yayımlanan “YAZIKÖY’ÜN ARSASINI UYANIK MUHTAR KURTARDI” başlıklı haberde Safranbolu Belediyesi tümüyle haksız bir itham altında bırakılmıştır. “Safranbolu Belediyesi, Yazıköy’ün 36 dönümlük arsasını usulsüz bir şekilde kendi üzerine geçirmeye kalkışmış, Kaymakamlık olaya el koyarak ve arsa köy tüzel kişiliğine tekrar geri verilmesini sağlamıştır” cümleleriyle Belediyemiz, kaynaklarından duydukları iddiaları araştırmadan Karabük Net Haber tarafından suçlayıcı ve haksız bir habere konu edilmiştir.
Safranbolu Kaymakamlığı’nın 20.07.2018 tarihli yazısına biaen;
“Safranbolu ilçesine bağlı Yazıköy sınırları içerisinde yer alan “Çay” adlı yerleşim yerinin anılan köyün bağlısı olarak İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 23/09/2016 ve 6410 sayılı Bakanlık Onayı ile tescil edilmiştir. Tescili yapılan yer Safranbolu Belediye Meclisi’nin 19.12.2016 tarih ve 230 sayılı karar ile de Yazıköy Köyü sınırlarından ayrılarak Belediye sınırları içinde kalan Akçasu Mahallesine bağlanmıştır.

Safranbolu Belediye Başkanınca düzenlenen bila tarihli gerekçe raporu ve 03.03.2017 tarih ve 34 sayılı Belediye Meclis kararı ile Akçasu Mahallesine bağlanan Çay Mevkiinin Akçasu Mahallesinden ayrılarak 15 Temmuz Mahallesi ismiyle yeni bir mahalle kurulmasına karar verilmiştir. 15 Temmuz Mahallesi kurulmasına dair belediye meclis kararının Safranbolu Kaymakamlığınca da uygun görüldüğü anlaşılmıştır.” Karar 27/07/2018 tarihinde tasdik edilmiş, 03/08/2018 tarihinde Safranbolu Belediye Başkanlığı’na bildirilmiştir.

Bu karar gereği İmar Müdürlüğümüzce, tapuları talep edilen parseller hakkında 29/07/2019 tarihinde işlemler başlatılmıştır, işlem sürecinde atlanan sehven yapılan bir eksiklikten kaynaklanan sorumluluğu hiçbir biçimde Belediyemize ait olmayan bir prosedür nedeniyle Belediye adına düzenlenen tapular düzeltilmesi için iade edilmiştir. Bu konuda söylendiği gibi usulsüz bir biçimde belediye kayıtlarına geçirmek gibi bir işlem yapılmamıştır. 
              Hakkımızdaki bu asılsız iddiaları hiçbir şekilde kabul etmediğimizi ve itibarımıza gölge düşürmeye yönelik bu tarz haberlere gerekirse hukuki süreçlerle karşılık vereceğimizi belirtiriz.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle