Hoşgeldiniz  

“Kudüs Bizim Canevimizdir”

Okan Küçük | 10 Aralık 2017 | Genel A- A+

Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yakup Koçyiğit, Kudüs’ün dini önemi üzerinde durarak yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. 

Koçyiğit, bu saldırıyı Müslümanların can evine yapılmış bir saldırı olarak değerlendirirken Kudüs’ün ancak ‘İslam şehri’ kaldığı sürece barış yurdu olabileceğine dikkat çekti. Koçyiğit “Bir asra yakın zamandır, can evimize yerleşen bir ur gibi türlü zulüm ve eşkıyalıkla Filistin’i işgal eden, Allah’ın (c.c) mübarek kıldığı bu beldeleri, Kudüs’e, Mescid-i Aksa’ya kan ağlatan Yahudi, dün itibariyle Kudüs’ü Yahudi devletinin başkenti ilan ettirerek şekavetine bir yenisini eklemiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

Kudüs’un asırlarca İslam’ın ilim ve kültür merkezliğini yapmış ve birçok âlim yetiştirmiş bir İslam şehri olduğunu belirten Koçyiğit “Bugün olduğu gibi tarihinde de haçlıların meş’um saldırıları ve işgallerine maruz kalmış bu belde, tarihteki o zilletinden Selahaddin-i Eyyûbî’nin komutasındaki kutlu ordunun sefer ve gayretiyle kurtulmuş, aydınlığa kavuşmuştur.” dedi.

Kudüs’e yapılan saldırıyı çeşitli desiselerle uyutulmuş ve uyuşturulmuş bir buçuk milyar İslam âleminin uyanması ve ayağa kalkması için bir vesile teşkil edeceğine inandığını ifade eden Koçyiğit “Rabbimden Müslümanlara birlik ve kardeşlik şuurunu vermesini diliyorum.” diye konuştu.

ABD Başkanı Donald Trump, 6 Aralık’ta yaptığı açıklamada Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını ve Tel Aviv’deki Büyükelçiliği buraya taşıyacaklarını açıklamıştı.

 

Kızıl Geyik Avlarken Suçüstü Yakalanan 7 Kişiye 31 Bin Lira Ceza Kesildi

CHP’de Kongre Süreci

Tony Popovic: “Saha Dışındaki Olaylar Çok Olumlu Ve Problemler Aşılmaya Başlandı”

KBÜ Rektörü Azerbaycanlı Akademisyenlerle Bir Araya Geldi

 

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle