Hoşgeldiniz  

Lider Çocuk Tarım Kampı Sona Erdi

| 01 Haziran 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

Karabük Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından İlkokul öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak amacıyla yapılan “Lider Çocuk Tarım Kampı” sona erdi. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce düzenlenen ve 4 gün süren, Karabük’te yer alan tarımsal tesislerde yapılan kampa kardeş okulumuz Aydınlık Evler İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerinden 100 çocuk katıldı.

     Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ülke genelinde her yıl düzenlenen lider çocuk tarım kampının bu yıl seçilen teması ‘Beslenme ve Gıda İçin Biyoçeşitlilik’ oldu. Kamp ülke genelinde büyük ilgi görürken, öğrenciler açısından da farklı bir aktivite oluşturdu.

     “Lider Çocuk Tarım Kampı”na katılan çocuklardan Aydınlık Evler İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri, kampın ilk gününde Zopran Köyünde bulunan genç çiftçimizi ziyaret ettiler. Küçükbaş hayvanlar ve örtü altı sebze yetiştiriciliği hakkında bilgi alan çocuklar daha sonra, tarım ve yenilebilir doğal bitkiler hakkında bilgilendiler. Isırgan otu ve ebegümeci toplayan çocuklar eğlenceli oyunlar oynayarak doğanın tadını çıkardılar. İl Müdürü Mustafa Şahin özellikle kampa katılan çocuklarla yakından ilgilenerek, detaylı bilgi sahibi olmaları konusuna özen gösterdi.

     Kampın ikinci gününde Aydınlık Evler İlkokulu 4-B sınıfı öğrencileri Çevrikköprü Mevkiinde bulunan Süt İşleme tesisini gezerek işletme yetkililerinden süt ve süt ürünleri işlenmesi ile ilgili genel bilgiler aldılar. Ardından Konarı Köyünde bulunan Gezen Tavuk Çiftliğini ziyaret ettiler.

     Kampın 3 gününde Aydınlık Evler İlkokul 4-C sınıfı öğrencileri merkezde bulunan Baklagil paketleme tesisini ziyaret ettiler. Burada kurubaklagil paketleme ve temini süreci ile ilgili genel bilgiler aldılar. Çocukların ikinci durağı Cemaller Köyünde bulunan Et İşleme tesisi oldu. Burada sucuk yapım aşamaları hakkında detaylı bilgi alan çocuklar, besihanedeki hayvanları da dikkatle incelediler.

     Kamp sonunda Aydınlık evler İlkokulunda program düzenlendi. Düzenlenen programda öğrencilere katılım belgeleri ve bazı hediyeler takdim edildi. 20 Mayıs Arı günü sebebi ile öğrencileri Arı ve Bal konusunda çeşitli bilgiler verildi. Kısa film gösterimi ile program sonra erdi. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Mektuplar Sahibine Ulaştı

Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu

Hayvan Sağlığı Eğitim Ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Mescier, “Karabük’ten 3 Firmanın Bulunması Gururlandırdı”

Etiketler:

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle